Vyzkoušejte právě letos, že nejlepší zelenina je ta, kterou si sami vypěstujete. Aktuálně máme na prodejně sadbu prvních druhů, které lze pěstovat v pařenících, sklenících, ale třeba i na okenním parapetu. Vypěstujte si letos své vlastní vitamíny.

 

Salát

Prodej sazenic salátu u nás začíná již začátkem března, tento salát je určen pro výsadbu ve sklenících a fóliových krytech. Rané jarní odrůdy střídají odrůdy letní - odolné vůči vybíhání do květu.

Salát patří mezi nejoblíbenější zeleninu. V obchodech bývá k dostání po celý rok, ale není nad to vypěstovat si vlastní chutnou hlávku na své zahradě. Do nedávna se u nás pěstovalo jen omezené množství druhů, což je škoda. Zkuste to letos sami!

Více o pěstování salátu zde

 

Košťáloviny (kedlubny, květák, zelí, kapusta, brokolice, …)

Z košťálovin jsou nejžádanější kedlubny pro jednoduché pěstování, ale najdete u nás i ostatní druhy, náročnější na pěstování a výživu.

 

Sortiment sadbové zeleniny se bude postupně rozrůstat o další druhy: celer, rajčata, papriky, okurky, melouny, cukety, dýně a další druhy.

... kdybyste náhodou tápali, připravili jsme pro vás na prodejně přímo u zboží přehledné popisky jednotlivých druhů a odrůd.

A kdybyste se chtěli dopředu připravit, využijte náš Katalog Sadbové zeleniny zde, na našem webu! Sortiment v katalogu je neustále rozšiřován a obměňován, takže v něm můžete najít i odrůdy, které momentálně na prodejně nebudou, stejně tak na prodejně se mohou objevit druhy, které jsme nově objevili u českých pěstitelů a v katalogu zatím nejsou.