Zejména pro děti máme v našem zahradnictví miniZOO se zakrskými králíky, morčaty, papoušky, leguánem. Velikou atrakcí je i kozí můstek, který využívají naše kozičky. Pravidelní návštěvníci už znají všechny: Lízu, Betynu, kozlíka Šikulu i poslední přírůstek: kozičku Sazičku.

2011: Naši stálí zákazníci jistě vědí, že v našem zahradnickém centru v Teplicích mohou kromě rostlin a dalšího souvisejícího zboží najít i několik koutků se zvířaty pro pobavení těch nejmenších. Nejoblíbenější je jistě výběh s Kamerunskými kozami, který je součástí zahradnictví již více než 10 let. V roce 2011 sídlily ještě naše kozičky ve venkovní zahradě přiléhající ke skleníku s pokojovými rostlinami. 

2012: Na jaře roku 2012 jsme kozičky přesunuli do zadní části venkovní zahrady, kde se dočkaly úplně nového výběhu s kameny a vysokou dřevěnou lávkou - kozím můstkem - aby mohly skákat a šplhat tak, jak tato zvířata potřebují. Po přestěhování koziček do jejich nového domova jsme byli popravdě trochu zklamaní, protože kozičky se nové lávky bály. Teprve po více jak měsíci začaly skákat a lézt na první, nižší, pódium. S příchodem nového přírůstku -  kozičky Sazičky - docenily můstek i původní obyvatelky naší miniZOO. Jméno pro černočernou kozičku vybrali naši fanoušci na facebookovém profilu, pokřtěna byla slavnostně v rámci dýňových slavností v říjnu 2012.  

2013: Naše zahradnická kozí "rodinka" už je v novém výběhu jako doma. Sazička už se stala právoplatným členem kozího stádečka.

V prostoru u kavárny, v těsném sousedství s dětským koutkem, můžete najít prostornou klec, kterou obývají zakrslí králíci (Oryctolagus cuniculus f. domesticus) Normen a Josefína.

Divocí králíci procházejí z Pyrenejského poloostrova. Staří Římané na přelomu letopočtu chovali divoké králíky v oborách, tzv. leporáliích. Ve středověku byli králíci chování ve stájích pro zábavu a také pro to, aby uklízeli zbytky potravy po koních. Od druhé poloviny 16. století pak známe první bílé králíky, stejně tak i barevná plemena. Do střední Evropy se chov králíků rozšířil až po napoleonských válkách a v Česku se chov králíků rozvíjel až na sklonku 19. století.

Hned nad klecí s králíky je umístěno terárium s naším mazlíčkem Oskarem - leguánem zeleným (Iguana iguana). Leguán zelený je obyvatelem především lesních oblastí tropické Střední a Jižní Ameriky. Přebývá zejména na vysokých stromech v blízkosti vodních ploch. Tento ještěr velmi dobře šplhá a plave. Kromě velkých kočkovitých šelem, krokodýlů, hroznýšů, opic a dravých ptáků nemá dospělý jedinec leguána zeleného žádné přirozené nepřátele.

Na jaře 2020 jsme leguána Oskara darovali organizaci Arachnopark World z Ústí nad Labem. Bude mu zde poskytnuto klidnější útočiště pro stáří než je jeho nynější domov vedle dětského koutku. Oskar se stal členem zdejší rodiny, příznivci ho mohou nadále sledovat na webových stránkách a facebookovém profilu organizace.

http://facebook.com/arachnoparkworldhttp://arachnopark.cz/

 

Aby terárium nezůstalo dlouho prázdné, obydlela ho v létě 2020 skupinka pěti Agam vousatých, které k nám přišly právě z Arachnoparku, kde si důchod užívá náš Oskar. Najdete tu Pinďu, Vločku, Kačku, Fifi a Harolda. Tak je přijďte pozdravit a pozorovat, jaké kousky provádějí, aby se předvedli.