Co je to vlastně bio zelenina? Jednoduše řečeno jde o zeleninu pěstovanou bez použití chemických prostředků. Mnoho studií dokazuje, že takto pěstovaná zelenina je chutnější, má vyšší obsah minerálních látek, vlákniny i vitamínů. Naopak není kontaminovaná žádnými chemikáliemi. Někteří z vás nemají k dispozici zahradu, a přesto by rádi vypěstovali vlastní např. BIO rajská jablíčka, případně papriky. Máte-li balkon, je problém vyřešen – musíte jen vědět, jak se o rostliny správně postarat.

 

Dbejte na dostatek světla a chráněnou polohu

Nejlepší je tedy místo orientované na jih nebo západ chráněné před deštěm. Ideálním místem je lodžie, která rostlinám poskytuje sucho, závětří a dostatek světla.

 

Zvolte vhodnou nádobu a odrůdu

Do samozavlažovacího truhlíku o délce padesát centimetrů se vejdou bez problémů tři sazenice keříčkových rajčat. Tyčková rajčata pěstujte v květináčích s průměrem 40 - 50 cm a hloubkou minimálně 30 cm.

 

Výběrem vhodné zeminy podpořte dobrý růst

Substrát NATURA určený přímo pro BIO pěstování se skládá jen z přírodních a ekologických složek: z rašeliny, kokosového vlákna, jílu a startovací dávky BIO hnojiva. Díky tomuto základu budou mít vaše rajčata všechny důležité živiny včetně mikroprvků hned od prvopočátku.

 

Hnojení

Asi 14 dní po zasazení rajčete můžete začít s pravidelným přihnojováním. Vhodná jsou BIO hnojiva obsahující všechny potřebné živiny včetně přirozeného obsahu stopových prvků, podporují tvorbu a dozrávání plodů. Navíc mají unikátní složku – sladové klíčky obsahující speciální sladové bakterie. Ty produkující enzymy, které podporují rozvoj kořenů.

 

Dobrou péčí předcházejte chorobám a škůdcům

Zásadním prvkem prevence vůči chorobám a škůdcům je nezalévat na list a pěstovat na dobře větraném, slunečném místě. Proti houbovým chorobám používejte preventivně přípravky na bázi mědi schválené pro použití v ekologickém zemědělství. Při napadení škůdci (mšice, molice, svilušky apod.) můžete bez obav použít ekologický postřik NATURA Rock Effect.

 

Při dodržení všech zásad budete mít krásné a silné rostliny s velkými a chutnými plody.

Podobně můžete pěstovat i BIO papriky případně BIO drobné ovoce jako jsou třeba jahody. Mít BIO jahody přímo na okně je určitě velká výhoda hlavně pro maminky s malými dětmi!