Všechny vánoční stromečky v květináči, které jsou už nyní ve venkovní zahradě, vyrostly v okrasné školce u českého pěstitele. Dostaly zde vše potřebné ke správnému vývoji a rovnoměrnému růstu. S dostatečným předstihem několika měsíců byly z pole přesazeny do barevných květináčů, aby mohly v klidu a dostečně prokořenit. Případní slabí jedinci se tím pádem ani nedostanou k expedici a takové proto u nás ani nehledejte.

Vánoční stromky v květináči, které letos nabízíme, se proto mohou chlubit štítkem Vánoční stromek, který poroste. Tyto stromky pocházejí z České republiky a je s nimi zacházeno jako s okrasnými stromy. Po Vánocích tedy bez problémů zvládnou přesmístění a výsadbu do zahrady.

Stromečky jsou už od malých sazenic pěstovány tak, aby jejich následná výsadba byla co nejjednodušší a pozdější pěstování v zahradě co nejúspěšnější.

Aby byla úspěšnost dalšího pěstování co nejvyšší, připravili jsme pro vás několik doporučení.

 - Stromek ponechte na chladném místě za venkovních podmínek co nejdelší dobu.

 - Až budete chtít stromeček přemístit do místnosti, začněte jej pomalu zvykat na změnu teplotních podmínek, a to postupným umísťováním do teplejšího a světlého prostoru až do pokojové teploty. Přitom při pokojové teplotě by měl zůstat co nejkratší dobu.

 - Stromeček pravidelně zalévejte, a to po celou dobu pobytu v interiéru i venku.

 - Stejný postup otužování opakujte i při opětovném navrácení stromečku ven.

 - Pro samotný přenos stromečku vyberte den, kdy nemrzne a řádně stromek zalijte.

 - V kontejneru ponechte stromeček až do doby, kdy prokoření květináč. Teprve potom jej vysaďte do volné půdy.

 

Více o sortimentu zde

 

Hodně úspěchu při pěstování a radost z voňavého živého vánočního stromku!