V únoru je čas na první výsevy semínek zeleniny a květin a už je také více světla pro pěstování na parapetu. K obojímu se vám bude skvěle hodit předpěstovací program misek, miniskleníčků a dalších pomůcek.

Práci s předpěstováním mladých rostlinek nebo výborných klíčků vám usnadní produkty z předpěstovacího programu Green Basic Elho, které navíc v exteriéru i v interiéru vypadají prostě dobře.

 

Co je to vlastně minipařeniště neboli minikleníček?

Spodní část s výsadbou je přikryta průhledným krytem s otvory pro ventilaci. Minipařeniště zajistí optimální vlhkost a teplotu sazenicím. Skvěle se hodí nejen pro předpěstování sazenic zeleniny i květin, ale i pro klíčení semen do brzkých jarních salátů. Mezi nejoblíbenější předpěstovávané druhy zeleniny patří rajčata, papriky, salát a kedlubny. Zkusit můžete i další druhy zeleniny, jako je řapíkatý celer, kapusta, květák nebo brokolice. Z květin potom hledíky, astry, cínie nebo karafiáty. Předpěstovat si můžete i některé bylinky - bazalku, majoránku, koriandr, meduňku, tymián.

Ještě než se pustíte do práce, podívejte se, jak je to s programem Green Basic od Elho snadné! video zde

 

Kdy, co, jak a čím?

O tom kdy přesně jaký druh zeleniny vysít, co všechno k tomu budete potřebovat a jak byste měli postupovat, o tom se dočtete zde

 

Náš tip: Pěstování v miniskleníčcích není ale jen otázka brzkého předjaří. Produkty Green Basic od Elho lze využít celoročně - třeba šikovný pěstební stůl, v němž jde pěstovat prakticky cokoliv a který jde skvěle dolňovat právě různými miskami a poklopy. Ocení ho zejména ti, kteří zahradnu nemají. Může se stát ozdobou třeba vašeho balkonu nebo terasy.

 

Navnadili jsme vás? Výborně! Pusťte se do toho.