Rozmanité možnosti nabízí velký sortiment rostlin jako je zběhovec (Ajuga) v barevných varietách, stále více oblíbený krásnohlávek (Calocephalus), který sice v naší zeměpisné šířce většinou nepřezimuje, ale celou zimu vypadá krásně, dále kostřava (Festuca cinerea), tráva, která truhlíku dodá krásné aranžmá, rozmanitý sortiment dlužich (Heuchera), nádherných květin s červeným, karamelovým i svěže zeleným zabarvením listu, různé druhy rozchodníků (Sedum), které nás zaujmou svojí barevností a strukturou.

Do kombinací takových truhlíků můžeme použít několik druhů brslenů (Euonymus), které opět nabízejí velkou barevnou škálu. I bylinky se krásně hodí pro tento typ výsadby, například mateřídouška (Thymus) nebo šalvěj (Salvia). Všechny jmenované rostliny (sortiment je však samozřejmě mnohem bohatější) vnášejí barevnost a krásnou strukturu za okno, na balkon či terasu.

Velkého oživení v truhlíku dosáhneme použitím kvetoucích rostlin. Taková krásně rozrostlá minimaceška dokáže divy. A zkuste vysadit do podzimního truhlíku u nás zatím moc nepoužívaný brambořík (známe ho většinou jen pro použití do bytu) a budete mile překvapeni. Nemůžeme zapomenout na okrasné papričky, okrasné zelí, úplně obyčejnou dvouletku starček (Senecio), který nabízí krásnou stříbrnou barvu a strukturu, na všude přítomné chryzantémy v mnoha barvách a stejně tak na mnoho druhů vřesů.

Budeme-li hledat v říši rostlin dále, najdeme další květiny, které můžeme použít pro výsadbu podzimního truhlíku. Přijďte se poradit k nám do zahradnických centrech a nebojte se rostliny kombinovat.

 

Příklady kombinací pro truhlík dlouhý 60 cm

 - zběhovec (Ajuga), kostřava (Festuca), brambořík (Cyclamen), rozchodník (Sedum)

 - starček (Senecio), chryzantéma (Chrysanthemum), dlužicha (Heuchera ´Palace Purple´)

 - minimaceška, krásnohlávek (Calocephalus), vřes, okrasné zelí

 - mateřídouška (Thymus ´Variegated´), okrasná paprika, brslen (Euonymus), minimaceška