Každý z nás má své oblíbence a každému se líbí něco jiného, proto vám u nás v zahradnickém centru přinášíme výběr toho nejlepšího, co jsme pro vás na letošní léto vybrali.

 

Na úvod si ujasněme základní termíny a podívejme se na to, co všechno musíme udělat, abychom si krásu letniček užili do sytosti.

 

Co byste měli vědět o balkonových rostlinách:

 

VÝBĚR

Vyberte si druhy vhodné pro vaše podmínky. Jiné rostliny patří na slunce, jiné do polostínu, jiné do závěsných košů. S výběrem vám v zahradnickém centru rádi poradíme.

 

PŘED VÝSADBOU

Zakoupené rostliny důkladně zalijte nebo ještě lépe postavte do mělké nádoby s vodou, aby nasákly vodu.

 

VÝSADBA

Doporučujeme použít speciální substrát pro balkonovky, jehož složení odpovídá specifickým potřebám těchto rostlin.

 

VÝŽIVA

Už při výsadbě přimíchejte do substrátu dlouhodobě působící hnojivo. Po měsíci od výsadby začněte hnojit, nejlépe jednou týdně.

 

ZÁVLAHA

Substrát nesmí nikdy přeschnout, rostliny to velmi oslabuje. Doporučujeme použití samozavlažovacích truhlíků s dostatečným rezervoárem vody.

 

ŠKŮDCI A CHOROBY

Jakmile zjistíte napadení mšicemi, molicemi nebo jiným škůdcem či chorobou, co nejdříve zasáhněte. Čím dříve rostlinu ošetříte, tím rychleji se zotaví.

 

DALŠÍ PÉČE

Pravidelně odstraňujte odkvetlé květy, aby se netvořily semeníky, které rostliny oslabují. Odstraňujte také uschlé nebo poškozené listy, bývají zárodkem chorob.

 

UŽÍVEJTE SI

Radujte se z krásných květů a bohatých převisů, užívejte si pocit z dobře odvedené práce.

 

 

in: Zpravodaj Jaro 2016, č, 86 

Text: (red)

foto: GAP Photos