Co třeba vyzkoušet roubovanou zeleninu? V nabídce ji máme už několik roků a získává si stále víc a víc příznivců. Vyznačuje se vysokými výnosy, je ideální pro pěstování v nádobách i ve volné půdě na zahradě.

Roubovaná zelenina si v posledních letech získala velikou oblibu. A to je dobře, protože má hned několik výhod:

  • rostliny rostou výrazně rychleji a lépe prospívají
  • protože jsou rostliny roubované na silně rostoucí podnože rezistentní vůči chorobám, jsou odolnější vůči chorobám a škůdcům
  • a hlavně - jejich úroda je o mnoho vyšší a kvalitnější

Rozhodující pro růst rajčat jsou podnože´Vigomax´ F1 od přírody rezistentní proti škůdcům jako háďátka a proti korkovitosti kořenů. Podnož svým silným růstem stačí zásobit živinami dva nebo tři výhony s mnoha plody. Okurky hadovky se přednostně roubují na rezistentní podnož dýně, aby se zabránilo pravému padlí, které se často vyskytuje ve sklenících a bez chemického postřiku se často nedá potlačit. 

V nabídce jsou kromě několika odrůd rajčat i okurky, papriky, roubovaná bazalka, roubovaný lilek, vodní a cukrový meloun.
 

Více o roubované zelenině:

Roubovaná zelenina není vůbec žádná dřina

Roubovaná zelenina slaví úspěchy

 

V nabídce máme samozřejmě i běžnou sadbu zeleniny:

Salát

Prodej sazenic salátu u nás začíná již začátkem března, tento salát je určen pro výsadbu ve sklenících a fóliových krytech. Sazenice salátu nabízíme už od března, rané jarní odrůdy střídají odrůdy letní - odolné vůči vybíhání do květu.

Salát patří mezi nejoblíbenější zeleninu. V obchodech bývá k dostání už po celý rok, ale není nad to vypěstovat si vlastní chutnou hlávku na své zahradě. Do nedávna se u nás pěstovalo jen omezené množství druhů, což je škoda. Zkuste to letos sami!

Více o pěstování salátu zde

Košťáloviny (kedlubny, květák, zelí, kapusta, brokolice, …)

Z košťálovin jsou nejžádanější kedlubny pro jednoduché pěstování, ale najdete u nás i ostatní druhy, náročnější na pěstování a výživu.

Rajčata, papriky, okurky

Do sortimentu jsou zařazovány až po těch nejranějších druzích zeleniny. Jako první jsou to odrůdy pro pěstování ve sklenícíh a foliovnících.

Celer

Tradiční položkou v sortimentu sadbové zeleniny je celer.

 

Sortiment sadbové zeleniny se bude postupně rozrůstat o melouny, cukety, dýně a další druhy.

 

... kdybyste náhodou tápali, připravili jsme pro vás na prodejně přímo u zboží přehledné popisky jednotlivých druhů a odrůd.

A kdybyste se chtěli dopředu připravit, využijte náš Katalog Sadbové zeleniny zde, na našem webu! Sortiment v katalogu je neustále rozšiřován a obměňován, takže v něm můžete najít i odrůdy, které momentálně na prodejně nebudou, stejně tak na prodejně se mohou objevit druhy, které jsme nově objevili u českých pěstitelů a v katalogu zatím nejsou.