Že už je letošní zima dlouhá a vám se stýská po jasných barvách, sluníčku a svěžím závanu jara? Zkuste rychlené cibuloviny!

Už od začátku ledna nabízíme některé druhy rychlených cibulovin, mezi prvními hyacinty a narcisky. Postupně přibývají rychlené tulipány, modřence, ladoňky, krokusy nebo kosatce, s postupujícím předjařím se sortiment neustále rozšiřuje a nyní už je nabídka jarních cibulovin kompletní.

O narciskách více zde

Jak o rychlené cibuloviny pečovat?

Déle vám pokvetou v chladnější místnosti s mírnou zálivkou. Doporučovaná teplota pro pěstování je ideálně do 15°C, ale i v teplejších podmínkách vám vydrží mnohem déle než řezaná rostlina. Některé z nich, jako je například mnohokvětý narcis, snáší vysazení do truhlíků, v kterých kvete i déle než 6 týdnů. Ostatní cibuloviny po odkvětu uložte na tmavé místo s teplotou okolo nuly, kde nemrzne, a na jaře pak vysaďte ven.

 

Takže nyní si už můžete jaro skutečně přivolat - až už jednotlivou rostlinou, sesazovanou miskou nebo celou jarní dekorací. Pokud byste si přeci jen na vlastní jarní kompozici netroufali, využijte bohaté nabídky již připravených sesazovaných nádob, které připravily naše floristky.

Příjemné jaro!