Místo pro výsadbu volíme spíše slunečné, protože slunce napomáhá dobrému vývinu květů a omezuje houbové choroby růží. Před výsadbou doporučujeme ponořit květináč i s růží na zhruba 30 minut do vody, případně alespoň po výsadbě vydatně zalít. Nadále pak růžím i obecně rostlinám po výsadbě dopřáváme vydatnější zálivku.

Pro dobrý vývin růží doporučujeme použít pro výsadbu speciální substrát pro růže, případně promíchat půdu se zahradnickým kompostem. Dvakrát až třikrát za rok přihnojíme, nejlépe opět speciálním hnojivem pro růže.

Všechny růže od firmy David Austin Roses jsou šlechtěny i s ohledem na jejich odolnost vůči chorobám a škůdcům, takže pokud zvolíme správné místo výsadby a o růže se budeme následně pečlivě starat, budou rostliny velmi odolné. Samozřejmě preventivní postřik růžím pomáhá tyto problémy lépe překonat.

Řez růží provádíme během března až po silných zimních mrazech. Keřové růže David Austin je vhodné seřezávat pouze o jednu třetinu oproti klasickým keřovým růžím, které seřezáváme hlouběji. Velké květy těchto růží totiž musí být neseny silnějšími stonky a pokud bychom rostlinu každý rok seřízli na krátko, nové výhony by měly tendenci se pod tíhou květu ohýbat a celá rostlina by se tak rozklesávala.

Můžete se také setkat s tím, že jednu odrůdu růže nabízíme jako keřovou a zároveň popínavou. Není to omyl. Některé odrůdy David Austin mají tuto vlastnost. Hlavní rozdíl je v zapěstování a následné péči. Zazimování je podobné jako u klasických růží, tj. na zimu zakrýváme spodní část rostliny. Pokud jsou hlášeny opravdu silné mrazy, doporučujeme růže zakrýt celé. Přes léto nezapomeňte odstraňovat odkvetlé květy – rostlině tak umožníte lépe nasazovat na nový květ.