Rozhodující pro růst jsou podnože ´Vigomax´ F1 od přírody rezistentní proti škůdcům jako háďátka (nematody) a proti korkovitosti kořenů. Podnož svým silným růstem stačí zásobit živinami dva nebo tři výhony s mnoha plody. Zajímavou variantou umístění těchto rostlin je například špalír z rajčat na balkónu, terase nebo ve skleníku.

Roubované rostliny najdete v nabídce zahradnických center. V nabídce jsou zvláště aromatické druhy rajčat, červené i oranžové, cherry rajčata i rajčata tyčková.

Okurky hadovky se přednostně roubují na rezistentní podnož dýně, aby se zabránilo pravému padlí, které se často vyskytuje ve sklenících a bez chemického postřiku se nedá potlačit. Zvláště zajímavá je miniokurka ´Ministars F1´ – chrupavá a štavnatá malá okurka délky asi 10 cm vhodná i pro pěstování na balkonech nebo terasách a určená na přímý konzum nebo jako chutná svačinka. Okurka ´Printo F1´ plodí mnoho 15-20 cm dlouhých křupavých plodů s nádherně aromatickou chutí. Poslední v řadě roubovaných okurek ja salátovka ´Dominica F1´ – silně výnosná a rezistentní odrůda s výrazně dlouhými plody na saláty nebo přílohy.

Majitelům zahrad v nejteplejších oblastech naší republiky doporučujeme také roubovaný vodní meloun ´Crisby F1´, který tvoří plody o velikosti asi 7 kg. Jeho křehká dužnina je zářivě červená a výborně chutná.

 

Shrňme si ještě jednou hlavní výhody roubované zeleniny:

Roubovaná zelenina má silnější růst, lepší kvalitu plodů a listů, vyšší odolnost vůči chorobám a škůdcům a hlavně výrazně vyšší a jistější úrodu plodů.

 

KATALOG Roubované zeleniny najdete zde