ZELENÁ je barva probouzející se přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Lidé, kteří mají rádi tuto barvu, jsou ochotni rozdávat lásku a motivovat ostatní. Zelenou rostlinou darujete optimismus a životní silu.

BÍLÁ je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti, ale i touhy po dokonalosti. Bílá barva rozjasňuje a dodává ostatním barvám hloubku a sytost. Bílé květiny jsou symbolem elegance.

 

Rostliny se zeleno-bílou kombinací

Kalanchoe ´Magic Bells´

„Magické zvonky“ se tak trochy vymykají ze zažité představy o kolopejkách. Až 60 centimetrů vysoký stonek nese hrozny světle zelených květů s oranžovými špičkami, které při správné péči vydrží kvést až deset týdnů.

 

Kalanchoe ´Paris´

Tento nový kultivar má limetkově zelené květy, jejichž okvětní lístky nahloučené ve středu květu připomínají tvarem šišku. Květy se rozvíjejí pomalu, zůstávají dlouho ve fázi poupěte. Díky jemně zelené barvě je skutečným poslem jara.

 

Spathiphylum

Známý lopatkovec je jednou z nejméně náročných pokojových rostlin. Patří k druhům, které intenzivně čistí vzduch v interiéru a kromě toho ochotně rozkvétá bílými, toulcovitými květy, které později zelenají. Ideální pro severní nebo východní okno.

 

Dendrobium ´Anna Green´

Limetkově zelené květy této pokojové orchideje zdobí tmavě fialová očka. Podobně jako ostatní orchideje preferuje dostatek světla bez přímého slunečního záření a zálivku pouze jednou týdně ponořením celého květináče do vody.

 

Stephanotis

Věncovec či pokojový jasmín je podobný voskovce, jeho sněhobílé květy nádherně voní. Šlahounovité stonky můžeme vyvazovat k opoře nebo nechat přepadávat například přes zábradlí. Vyžaduje zvýšenou vlhkost vzduchu, jinak příliš neprospívá.

 

Gardenia

Na pozadí tmavě zelených, kožovitých listů vynikají sněhově bílé květy gardénie jako růže v záhonu. Jsou odměnou za zvýšenou péči, kterou gardénie vyžaduje: má ráda vysokou vzdušnou vlhkost a vyšší teplotu.

 

Ficus pumila

Droboučký fíkus se nijak nepodobá svým příbuzným – má plazivé stonky a drobné, tenké listy s bílým nebo krémovým panašováním. Potřebuje hodně vody i tepla, přesušení jej zahubí. Výhony lze vyvazovat k různým oporám a rostlinu tak tvarovat.

 

Hedera ´White Wonder´

Břečťany známe jako nejméně náročné pokojové rostliny. Ideálně se pro něj hodí severní okno a když na něj občas zapomeneme se zálivkou, nijak netrpí. Kromě kultivarů se zelenými listy existují i odrůdy s bílým nebo žlutým panašováním.

 

Phalaenopsis

Kdo by neznal nejrozšířenější pokojové orchideje – můrovce. Do našeho barevného konceptu se hodí vícestonkové odrůdy s čistě bílými květy, které mohou být zvýrazněny barevným středem. Náš tip: zkuste si ze silnějšího drátu vytvořit kostru a stonky k ní opatrně vyvázat.