Při pěstování rostlin v nádobách musíme mít na mysli několik základních pravidel, abychom se mohli těšit z krásných rostlin. Rostliny pěstované v nádobách budou vždy potřebovat naši zvýšenou péči, abychom jim nahradili omezený výběr živin, které by si jinak svými kořeny mohly načerpat z půdy. Pro jejich zdárný růst jim budeme muset vytvořit co možná nejlepší podmínky.

Jak? Třeba výběrem vhodné nádoby. Květináč by měl mít dostatečný prostor pro kořeny rostliny, měl by mít přepadový odtokový otvor pro dny, kdy na rostliny bude několik dnů intenzivně pršet. Pokud budeme vysazovat rostliny přezimující venku, měl by být květináč mrazuvzdorný. Protože počasí je nevyzpytatelné, měla by být nádoba dostatečně stabilní, protože může přijít i silný vítr a rostliny porazit a polámat. Všechny tyto parametry ideální nádoby pro pěstování rostlin splňují speciální květináče Elho Pure. Kromě výše zmíněných vlastností si můžete vybrat ze široké řady barev a tvarů od větších žardin přes moderně tvarované oválné květináče až po obří nádoby až do průměru 120 cm.

Elho Pure květináče jsou vyráběny zajímavou technologií. Celá forma se speciálním granulátem rotuje v peci a vytváří se tak specifická struktura těchto plastů. Nádoba má dvojitou stěnu a je dutá, takže do ní můžeme například nasypat písek pro její lepší stabilitu ve venkovním prostředí. Všechny Elho Pure květináče mají dostatečný objem vnitřního prostoru a vyhoví tak i nárokům těch největších rostlin. Kvalitní substrátem s vysokým obsahem rašelinových vláken dlouho drží vodu, ale je zároveň dostatečně vzdušný.

 

Dalším pomocníkem při pěstování rostlin v nádobách je i speciálně vytvořené hnojivo Substral Osmocote. Toto hnojivo uvolňuje živiny rostlině pravidelně po dobu šesti měsíců v době, kdy rostlina výživu potřebuje. Tyto žluté granulky totiž řízeně uvolňují do substrátu živiny v závislosti na koncentraci živin v půdě a na teplotě substrátu. Jednoduše řečeno: za chladného počasí rostliny nepotřebují tolik výživy, takže živné látky zůstanou vázány v granulích Osmocote, jakmile se ale oteplí a rostlina potřebuje výživu pro svůj růst, začnou se z granulí uvolňovat.

 

V neposlední řadě bychom samozřejmě měli rostliny pravidelně prohlížet a kontrolovat, zda je nenapadli škůdci. Máme několik možností, jak se se škůdci na okrasných rostlinách vypořádat. Můžeme mít vždy připravený například Substral Careo postřikovač doma na poličce a v okamžiku, kdy nějakého škůdce na rostlině najdeme, hned provést postřik. Díky účinné látce, která je rozváděna rostlinou i do nových přírůstků a do celého jejího těla, úspěšně zasáhneme všechny škůdce na rostlině přítomné a dokonce i ty, kteří by přiletěli ještě dva týdny po postřiku Substralem Careo. Nebo můžeme do půdy ke kořenům zapravit Substral Careo granulát. Ten rostliny po dobu tří měsíců vyživuje a zároveň s výživou dávkuje rostlinám i insekticid, který hubí všechny škůdce na rostlině. S granulátem Subtral Careo budou vaše rostliny celé tři měsíce v naprostém bezpečí.