Čtvrtý ročník Ptačí hodinky – sčítání ptáků na krmítkách startuje už první lednový pátek. Zapojit se můžete kdykoliv od 7. do 9. ledna, stačí vám na to hodina času. Nezapomeňte se připravit!
 
Vyberte si z naší celoroční nabídky krmítek různých tvarů a z různých materiálů. Široký sortiment směsí pro přikrmování ptákůlojových koulí a dalšího sortimentu pro ptačí pomocníky každého zahradníka držíme od září až do března. Semena slunečnice černé máme v sortimentu celoročně.
 
Co je to Ptačí hodinka?
Od ledna 2019 probíhá pod hlavičkou České společnosti ornitologické každoroční sčítání ptáků (nejen) na krmítkách. Program nazvaný Ptačí hodinka je určený všem zájemcům o přírodu a ptačí dění v jejich okolí. Ačkoli se jedná o vědecký výzkum, zúčastnit se může úplně každý bez předchozích zkušeností.
 
Sčítat můžete kdekoliv - na zahradě, na balkoně, v parku, u lesa … Vyberte si takové místo, na kterém rádi strávíte hodinu pozorováním ptáků. Nejlepší je z tepla domova sledovat krmítko pravidelně zásobené kvalitní a rozmanitou stravou. Nejlepší je z tepla domova sledovat krmítko pravidelně zásobené kvalitní a rozmanitou stravou. Ptáci si zvyknou jej navštěvovat a my budeme mít pestrou podívanou.
 
Více o sčítání ptáků, formuláře ke stažení i materiály k rozpoznání jednotlivých druhů naleznete na www.ptacihodinka.cz