Netrpělivě vyhlížíte teplejší dny, kdy si budete moci bez obav vykouzlit kvetoucí truhlíky za okny vašeho domu? 
 
Konečně jsou na prodejně - muškáty a další letničky! Zatím to jsou první vlaštovky pro nedočkavce, ale postupně jich bude přibývat!
Jen s nimi ještě opatrně - rána jsou chladná, tak ať vám rostliny nenachladnou.
 
Jaké květiny letos do truhlíků vybrat? Necháme na vás, zda nádoby barevně sladíte nebo raději dáte přednost pestré plejádě. Pro začátek připojíme jen několik užitečných rad.
 
 - Balkonovým květinám dopřejte stanoviště na slunci nebo v polostínu. Na velikosti nádoby nešetřete, stejně jako na kvalitním substrátu.
 
 - Ačkoliv substráty pro výsadbu do truhlíků obsahují bohatou zásobu živin, i tak květiny začněte asi týden po výsadbě hnojit, ideálně tekutým hnojivem. Ze začátku bude stačit hnojení jednou týdně, postupně ho ale zdvojnásobte, květiny se vám odvděčí inzenzívním kvetením.
 
- Také si lámete hlavu nad tím, jestli květiny do nádob vysazovat symetricky nebo bez ladu a skladu? Určitý systém by tu měl být v každém případě. Berte v úvahu hlavně charakter růstu i velikost rostliny. Asymetrická výsadba bude působit dynamickým dojmem, pravidelné uspořádání dodá klid a harmonii.
 
 - Barevné kombinace rozhodnou o celkové působivosti květinové kompozice. Dají se kombinovat rostliny s květy ve studených barvách (bílá, růžová, modrá, fialová) nebo naopak v teplých odstínech (žlutá, oranžová, červená). Kombinováním květin z jedné nebo z druhé skupiny vždy získáte barevně sjednocený výsledek. Veselou náladou pak bude hýřit výsadba kvetoucí ve studených i teplých barvách.
 
Tak hurá do toho, ať to u vás kvete!