Náš vánoční expres vyjíždí.
Je naložený sváteční náladou, jiskřičkami v dětských očích a kouzelnými postavičkami. Nastupte si a nechte se provézt těmi nejznámějšími pohádkovými příběhy.

 

O perníkové chaloupce

Hned první zastávkou našeho pohádkového expresu je perníková chaloupka.
Dostanete se k ní přes pohádkový les plný kouzelných víl a skřítků, tajuplných muchomůrek, temných zákoutí a mihotavých světýlek.
V dáli probleskne okénko a Jeníček s Mařenkou už už začínají olupovat lahodný perník z chaloupky, kterou hlídá ošklivá ježibaba.
Bát se ale nemusíte; tajemno a čáry mohou mít i podobu okouzlující krásy skryté v tom nejtemnějším lese.

 

O červené Karkulce

A babičko, jaké ty Vánoce vlastně letos budou? Ať už se Karkulka vlka ptala nebo neptala, my víme, jaké by vaše Vánoce mohly být: v tradičních barvách v čele s červenou, zlatou a zelenou, se spoustou dřevěných doplňků a chundelatých dek, do kterých se zachumláte až po uši.
... stejně jako ten vlk :-)
Užijte si stejně jako on tu příjemnou, útulnou domácí atmosféru, kterou tato kolekce evokuje.

charakteristika: červená, zlatá, zelená, dřevěné ozdoby, teplé deky, domáckost, útulnost, tradice
 
 
O Locice (Na vlásku)
Tato kolekce vánočních dekorací je křehká jako svěží listy salátu locika, podle kterého se jmenovala dívka s kouzelnými vlasy ve starém pohádkovém příběhu. Pro jejich zázračnou moc vracet ztracené mládí Lociku unesla čarodějka a uvěznila ji ve vysoké věži. Okolím věže se prolínají pudrové odstíny růžové a šedé, doplněné bílou se zelinkavými akcenty. Kolekce je plná andělek a dalších postaviček, které se vznáší na snově načechraném chmýří a topí se v záplavě kouzelných květů.
Pokud máte rádi pastelové Vánoce, bude tato kolekce tou pravou volbou.
 
charakteristika: růžová, šedá, bílá, světle zelená, vlnna, pletené prvky, andělíčci, postavičky z textilu, chmýří
 
 
O Sněhurce a sedmi trpaslících
K pohádce o Sněhurce rozhodně patří příroda a potom také trpaslíci, kteří žijí v malé chaloupce uprostřed lesa. Příroda všude okolo - větve, ptáčci, šišky, kapradí, mech a sem tam malý skřítek s lucernou. Prostřený stůl, u kterého má místo sedm trpaslíků a skromná Sněhurka, která k nim přišla, když ji myslivec na rozkaz zlé macechy měl v lese zabít. Atributem, který v této pohádce rozhodně nesmí chybět, jsou červená jablíčka, která mají v naší pohádkové expozici také své místo.
 
charakteristika: vínová, tmavě zelená, hnědá, přírodní materiály, ptáčci, lucerny, větve
 
 
Ledové království
Na vrcholcích v noci panuje sníh /ani stopy po lidech.
Ta samota královstvím je, / královnou jsem vloček všech.
Sešeřilo se, ale přesto Elsa září do noci. Čaruje ledovými kouzly a všechno kolem svírá do krásných, ale mrazivých kulis. Když mráz a sníh překryje úplně všechno kolem do věčné zimy, je slyšet jen zvonivé blyštění krystalků ledu, které přeruší až Olafovo prozpěvování. Slyšíte ho?
Tuto kolekci vánočních dekorací provází tematika vloček, sněhu a ledu s dominující bílou, stříbrnou a odstíny tyrkysové barvy.  
 
charakteristika: bílá, stříbrná, ledová tyrkysová, led, vločky, světýlka, dětské postavičky
 
 
Možná se vám stane, že vás náš vánoční expres vysadí ještě v jiné pohádce, možná potkáte nějaké další postavičky a skřítky, o nohu se vám možná otře další zvířátko a o nos vám možná cvrnkne kouzelný oříšek. Nechte se překvapit, vždyť v pohádkách je možné cokoliv.
 
Ať už budou vaše Vánoce jakékoliv, přejeme vám, aby pro vás byly co nejpohádkovější.