V průběhu letních měsíců se na rostlinách možná usídlila řada nezvaných hostů. Každou rostlinu proto před přenesením domů pečlivě prohlédneme, abychom si škůdci nezamořili celý byt.

Nejjednodušší a nejúčinnější je aplikovat k rostlinám CAREO insekticidní tyčinky. Insekticidní látku obsaženou v tyčinkách rostliny přijmou a po dobu tří měsíců je takto ošetřená rostlina chráněna proti veškerým škůdcům. Tyčinky zapravíme do substrátu ke kořenům rostlin, dostatečně je zalijeme a necháme působit.

Pokud na rostlině objevíme škůdce, je třeba se jich zbavit a můžeme začít připravovat rostlinu na zimování. Zkontrolujeme povrch zeminy a nádobu, v níž je rostlina umístěna. Odstraníme poškozené listy, odumřelé větvičky, případně odkvetlé květy.

Budeme-li přes zimu uchovávat muškáty, omezíme zálivku, rostliny seřízneme a umístíme na chladné, ale světlé místo s teplotami od 10 do 15°C. Na nedostatek světla v průběhu zimy reagují rostliny shozením části listů a celkovým zpomalením růstu. Procházejí vlastně obdobím odpočinku a připravují se na jaro. S tím musíme počítat a omezit zálivku i hnojení. Právě nedodržení tohoto pravidla bývá nejčastějším důvodem, proč rostliny zimu nepřečkají. Čím méně se tedy o ně budeme starat, tím lépe se jim bude dařit.

Máme pak více času na pokojové rostliny, které jsou v bytě celoročně a jimž můžeme věnovat více pozornosti. V průběhu podzimu se i na nich začínají objevovat nepříjemní návštěvníci, kteří se s nástupem chladnějšího počasí stěhují se za námi do bytu. Na pokojových rostlinách se pak najednou začnou objevovat mšice, svilušky, třásněnky aj.

Noční můrou všech pěstitelů pokojových rostlin jsou puklice a červci. Tito škůdci jsou velice úporní a boj s nimi není lehkou záležitostí. Důvod je jednoduchý – puklice i červci jsou kryti voskovými štítky, které je chrání proti jakémukoli zásahu insekticidem zvenčí. Proto je třeba tyto škůdce ničit nikoli kontaktními postřiky, ale použitím systemického přípravku. Careo insekticidní tyčinky jsou proto správnou volbou i proti těmto nezdolným škůdcům. Díky rychlému příjmu účinné látky do rostliny a tomu, že účinkuje v rostlině po celé tři měsíce, dokáží zahubit nejen dospělé přisedlé puklice, ale i larvy, které se líhnou z vajíček a nebyly by klasickým postřikem zasaženy. Výhodou těchto tyčinek je i to, že obsahují hnojivo, které napomáhá rychlému příjmu účinné látky do rostliny a dostatečně vyživuje rostlinu po celé tři měsíce.