Zkuste si vyrazit se svými dětmi do přírody a přinést si domů barevné listy, větvičky s plody, zlaté obilné klásky, kousky kůry nebo třeba malé houby. Malým dětem se určitě budou líbit zvířátka z kaštanů, s těmi většími se můžete pokusit vytvořit originální dekorace.

V zahradnických prodejnách se v tuto dobu proměňuje sortiment živých a řezaných květin. Kromě stálic vám nabízíme typické podzimní rostliny – chryzantémy, vřesy, dekorativní papričky, laskavec nebo třeba plody třezalky, jejíž ohnivě červené plody dodají mladistvou eleganci každému aranžmá. Vytvořit si můžete bohaté květinové vazby, ale i lapidární dekoraci přesně ve stylu „v jednoduchosti je krása“: stačí svazek obilí doplněný malou chryzantémou, kouskem kůry a barevnou větvičkou – a podzimní ozdoba je na světě.

Kdo si na vlastní výtvor netroufá, tomu zahradnické prodejny nabízejí hotové dekorace, těm odvážnějším zase bohatý sortiment živých rostlin i doplňkového aranžovacího materiálu včetně různých nádob. Přijďte si pro inspiraci a nechte do svého bytu vplynout poslední barvy přírody – už brzy se zase zahalí do šedivé zimy!