Zelenina, kterou si vypěstujete sami je nejen zdravější, ale její růst a konečná úroda přináší velké potěšení i samotnému pěstiteli. Uplynulé dva roky nám ukázaly, jak je důležité obklopovat se přírodou a být s ní v kontaktu. Nucená izolace mnohé inspirovala a mnozí se také pustili do pěstování čehokoliv. O pozitivním přínosu zahradničení a zahrádkaření na lidskou psychiku nemusíme chodit daleko, kdo jednou zažil ten příjemný pocit z pobytu na čerstvém vzduchu, z péče o rostliny a práce s půdou, už by neměnil. 

Ačkoliv to za oknem chvílemi nevypadá, jaro postupuje vpřed mílovými kroky a nazrál čas na vysazení salátů a kedluben a veškeré další chladnomilné zeleniny. Na prodejně nyní máme široký výběr české a německé balíčkované sadby. Co je na ní zvláštního?
Jedná se o jedinečnou pěstební technologii, kdy je zeleninová sadba pěstována v pěstebních bednách. Tento typ sadby je vhodný zejména pro rané pěstování zeleniny a používá se celoročně při pěstování různých druhů salátů. Výhodou tohoto druhu sadby je vynikající kvalita rostlin související s větším kořenovým balem a tím i lepší schopnost adaptace na nové stanoviště.

Takže zbývá jediné - přijďte si vybrat.

 

 

Aktuální sortiment:

- Hlávkový salát

- Kedluben

- Květák

- Salát Ruccola

- Salát Rollo roso

- Salát Rollo biondo

- Salát římský

- Pórek

- Ledový salát

- Petržel

- Červená řepa

- Salát Lollo Lorenzo

 

Všechny tyto chladnomilné druhy můžete pěstovat i v truhlících nebo jiných, ideálně samozavlažovacích, nádobách, abyste měli přísun zdravých vitamínů stále při ruce.