Co všechno bude k takovému pěstování potřeba?

 

STŮL

Stůl na pěstování je ideálním multifunkčním pomocníkem pro pěstování na balkóně nebo terase. Je vyroben z recyklovatelného plastu. Obsahuje i speciální výztuhy pro větší pevnost. K dispozici je v hnědé nebo zelené barvě. Jeho rozměry jsou: 75 * 36 cm, výška 65 cm.

 

Součástí stolu je VÍKO

Díky tomuto plastovému průhlednému víku ochráníte svou zahrádku proti povětrnostnímvlivům nebo proti nechtěné návštěvě ptáků. Má speciální filtr, který ochrání rostliny před silným slunečním zářením. Proudění čerstvého vzduchu k rostlinám umožňují ventilační záklopky.

 

 

 

 

Vynikajícím doplňkem těchto pěstebních stolů jsou i miniskleníčky, ve kterých můžete pěstovat klíčky, bylinky, ale použít je samozřejmě i na předpěstování rostlin zeleniny a květin.

Seznamte se proto s program Green Basics, který nabízí miniskleník v té nejvyšší kvalitě, s kompletním příslušenstvím a v různých velikostech, takže se hodí pro každý parapet. Díky preciznímu zpracování všech dílů můžete ve skleníčcích, chcete-li v minipařeništích, Green Basics krásně kontrolovat správnou vlhkost a teplotu, vrchní díl navíc díky kvalitnímu plexisklu propouští maximum světla. 

Více o miniskleníčcích a pěstování na parapetě čtěte zde 

 

Co ještě budete potřebovat?!

substrát - semena - lopatku - konev - bio hnojivo

 

Substrát - vybírejte Substrát pro výsev a množení . je propustný, kyprý a vzdušný a obsahuje jen omezené množství základních živin a stopových prvků. Obsahuje aktivátor zakořeňování, který zajistí rostlinám vitalitu.

 

Semena - Už brzy na jaře můžete vysít ředkvičky a vysadit předpěstovaný salát. V průběhu roku můžete pěstovat i další druhy zeleniny včetně okurek a rajčat.

 

Lopatka - Pevná a do ruky výborně padnoucí lopatka v několika velikostech pro sázení a manipulaci se substrátem.

 

Jmenovky - z kvalitního a pevného plastu zajistí orientaci mezi plodinami v průběhu pěstování.

 

 

 

V pěstebním stole lze pěstovat prakticky cokoliv a ocení ho zejména ti,

kteří zahradnu nemají. Může se stát ozdobou třeba vašeho balkonu ...

 

 

in: Zpravodaj Předjaří 2016, č. 84

Text: (red.)

Foto: Elho, archiv Zahradnictvi Dvořák a syn