Rostliny mají vyjímečnou schopnost ovlivňovat lidské životy – ať už díky svým léčivým účinkům nebo jednoduše proto, že jejich přítomnost přináší lidem radost a klid. 

Jakmile začnou opadávat jehlice z vánočního stromku a my ho odneseme pryč, také se vám zdá, že váš byt je najednou úplně holý a prázdný? Vezměte tuto situaci jako výzvu - je to ideální příležitost pořídit si nové pokojové rostliny. Nejenže zlepšují celkový vzhled prostoru, ale také čistí vzduch. Pokojové rostliny pozvednou vaši náladu a povzbudí vás. Přesně to, co všichni v lednu potřebujeme!

Kolik pokojových rostlin máte doma vy?

Vybrat pokojovou rostlinu není vždy jednoduché. Některé jsou vysoké, některé naopak miniaturní, jiné vyžadují náročnou péči.

Zde je přehled nejoblíbenějších druhů, z nichž na plné čáře vítězí rostliny okrasné listem. 

Je vůbec vhodné právě v tomto období pokojové rostliny nakupovat? Určitě ano, samozřejmě za předpokladu, že budete nakupovat u skutečných odborníků. Je velmi důležité, aby prodej nekončil zaplacením u pokladny! Zvláště v zimním období je velmi důležité rostlinu dostatečně zabalit, aby při přenášení z prodejny neutrpěla mrazem, a zajistit převoz ve vyhřátém automobilu. Se zakoupenou rostlinou je třeba chvátat rovnou domů a zabránit jejímu možnému nachlazení.

Tak úspěšné pěstování!