Důležité je vědět, že krtek je hmyzožravec, tudíž nerad přijímá jakékoli nástrahy. Pravidelně obnovuje svůj komplex chodeb, aby byl neustále průchozí, takže rozhrabování krtinců je zbytečné. Krtek špatně vidí, ale má velice dobře vyvinutý čich. Pokud si to všechno uvědomíme, jsme schopni proti krtkům i úspěšně zasáhnout.

Bros nástraha na krtky jsou rodenticidem ošetřené tobolky obilí, kousků ovoce a larvy bource morušového, které se aplikují do čerstvých krtinců. V okamžiku, kdy krtek obnovuje chodbu, narazí na ošetřené larvy bource a rád si na nich pochutná. Tato nástraha je díky doplnění o obilí a kousky ovoce lákavá i pro hryzce vodního.

Další variantou řešení krtčího problému je aplikace přípravku Karbidex. Z granulí vhozených do chodby se díky vlhkosti uvolňuje plyn, který zaplní krtčí chodby a krtka významně eliminuje.

Jak jsme si řekli v úvodu, krtek má velice dobře vyvinutý čich a dobře na něho fungují různé repelenty. Bros tekutý přípravek na krtky obsahuje levandulový olej, který krtka intenzivně odpuzuje. Je třeba ale mít na paměti, že musíme olej nalít na několik míst, kde se krtek vyskytuje (účinkuje až dva měsíce) a odpuzovat ho systematicky směrem ven ze zahrady. Pozor – často se při vyhánění krtků chybuje právě v tom, že se ho snaží zahrádkář vyhnat například proti hluboké podezdívce plotu, kterou krtek nedokáže podhrabat, a tak mu nezbude nic jiného než vyrazit proti nepříjemnému zápachu. Potom se celá aplikace mine účinkem.

Podobně se pracuje také s elektrickým odpuzovačem krtků Bros sonic. Umístí se na místa, kde se krtek vyskytuje (zapraví se například do trávníku v zahradě) a díky pravidelným zvukovým impulsům krtka plaší. Pokud chcete vyměnit baterie, stačí jen odšroubovat víčko. Při sečení trávníku jej nemusíte odstraňovat - pokud jste ho samozřejmě zapravili dostatečně hluboko.

S krtkem lze bojovat různými způsoby, jen nesmíme neustále zapomínat na jeho přirozenost a využívat jí ve svůj prospěch. A určitě se vyplatí i možnosti ochrany kombinovat.