Pokud chcete, aby vám tulipány, narsisy, sněženky, krokusy nebo hyacinty pomohly přivítat jaro, musíte na jejich výsadbu myslet už nyní na podzim. Ano, všechny tyto cibuloviny se vysazují už od poloviny září a v průběhu října. Včas vysazená cibulka si do zimy stihne vytvořit dostatečně husté kořeny a na jaře rozkvete v plné kráse.

Jejich využití v zahradě je velice široké - použít je můžete na atraktivní jarní záhony, kde je posléze nahradí letničky nebo pozdní trvalky. Jarní cibuloviny mohou lemovat cestičky, ale velmi působivé jsou i rozeseté volně v trávníku. U tohoto způsobu výsadby je však třeba zohlednit nutnost sekání - nejvhodnější jsou pro tento účel časně kvetoucí druhy (sněženky, bledule, krokus, talovín). Při výsadbě tulipánů nebo narsisů je třeba počkat s prvním sečením až do zatáhnutí cibulí. Některé cibuloviny jsou ideální pro výsadbu pod stromy a keře, zvláště pod listnaté, které na jaře před olistěním propouštějí dostatek světla. 

A jestli si chcete užít pořádnou dávku radosti z jarních cibulovin, vysazujte i do nádob! Proutěné koše, staré kovové nádoby, květináče, misky a vůbec jakékoliv nádoby můžete nyní osázet a na jaře je umístit do zahrady nebo na terasu. Nezapomeňte na odtokové otvory a dobrou drenáž! Na zimu přeneste osázené nádoby na chráněné stanoviště a případně je zakryjte chvojím.

Jak cibuloviny vysazovat a jak se o ně postarat najdete v článku zde

 

Abyste si pestrými barvami vyplnili období, kdy se zahrada teprve probouzí ze zimního spánku, musíte je zasadit už nyní. 

Jarní cibuloviny určené pro podzimní výsadbu jsou už nyní na prodejně.