Určitě bychom si měli před zásahem rozmyslet jak, čím a kdy proti obtížnému hmyzu zakročíme. Ideální je počkat si na chladnější den nebo na setmění, kdy jsou sršni zalezlí v hnízdě. Pak můžeme opatrně ze vzdálenosti alespoň 30 cm aplikovat biocidní přípravek Bros sprej proti sršňům a vosám, který zachladí případné obránce, kteří by chtěli z hnízda včas uniknout, a zároveň otráví zbytek osazenstva kolonie. Jednou aplikací tak vyhubíme celé hnízdo. Podobně se zbavíme i vos, pokud je nechceme trpělivě vychytávat do kelímků s vodou a ovocnou šťávou, kterou vosy milují. Podobný je i přípravek Effect na vosy, jehož výhodou je ale lepší zacílení na letící jedince.

 

Kromě vos a sršňů nás určitě trápí i obtížné mouchy a komáři. V našich zahradnických centrech nabízíme proti nim několik výrobků. Klasickou variantou proti mouchám jsou úspěšné a roky ověřené mucholapky. Je pravda, že ne všude jsme ochotni tolerovat pohupující se lepicí proužky, a tak hledáme další možnosti, jak se těchto společníků zbavit. Účinnou variantou je použití spreje proti obtížnému létajícímu nebo lezoucímu hmyzu Effect univerzální sprej. V okamžiku, kdy se objeví mouchy nebo komáři, sprej nastříkáme volně do vzduchu nebo například na konstrukci pergoly. Mouchy nebo komáři po kontaktu s takto ošetřenou plochou hynou.

 

Zajímavou alternativou je i provedení postřiku přípravkem K-Othrine, který funguje dlouhodobě a proti širokému spektru obtížnému hmyzu. Požadované množství přípravku naředíme do postřikovače a ošetříme jím například strop, rámy oken nebo trámy pergoly. Účinná látka ulpí na omítce nebo se vsákne do ošetřeného dřeva a spolehlivě hubí hmyz, který na takových plochách přistane, a to po dobu několika měsíců. Přípravek funguje i na šváby, štěnice nebo blechy a co je hodně zajímavé, velice dobře vaši zahradu zbaví také klíšťat. Plošný postřik posečeného trávníku zahradu zbaví těchto nepříjemných hostů.

 

S nepříjemnými spolubydlícími se můžeme setkat i v bytě, například když si přineseme domů z obchodu potravinové moly. Zbavit se jich není vůbec jednoduché. Lze použít feromonové lapáky Feroset, na které se tito drobní motýlci pravidelně každý den nalepí, ovšem při přemnožení nezbyde než využít razantní metody a vyklidit vše, v čem bychom je mohli nalézt. Pak můžeme použít přípravek Atak fumigátor. Přípravek umístíme do vyklizeného prostoru, otevřeme všechny šuplíky, skříně a zásuvky a zahájíme smělou aplikaci. Z přípravku se začne uvolňovat suchý plyn, který kompletně zničí všechny domácí škůdce včetně pavouků a ostatního skrytě žijícího hmyzu. Po aplikaci následně jen vyvětráme, otřeme vlhkým hadrem plochy, které přicházejí do styku s čerstvými potravinami, a domácnost je opět čistá.