V současné době se těší velké oblibě všude ve světe. Lidé si ji pořizují jako odolného “domácího mazlíčka”, nebo jen jako krásnou přírodní dekoraci do svého domova.

 

Řasokoule jsou skutečně velmi nenáročné rostlinky, nepotřebují žádnou speciální péči a dokonce vydrží i déle než 20 dní bez vody. Stačí jim běžné denní světlo a dóza s vodou, kterou je dobré jednou za 14 dní vyměnit za čerstvou. Pokud přidáte pár kostek ledu, bude si řasokoule lebedit. Aby si řasokoule udržela svůj kulatý tvar, můžete se s nimi pomazlit v dlaních.

 

Řasokoule je druh zelené řasy, který se vyskytuje v chladných horských jezerech na Islandu, ve Skotsku, v Rakousku a v Japonsku. Má charakteristický kulovitý tvar, který získává válením po dně jezera. Roste velmi pomalu - v průměru cca 0,5 cm za rok. 

 

Řasokoule je nenáročná rostlina, jejíž pěstování zvládne i naprostý pěstitelský antitalent. Nedá se přelít, netrpí nedostatkem živin a neumře vám suchem. Bez vody vydrží i několik dní. Aby si však zachovala svůj kulatý tvar je nutné ji občas pootočit nebo ji poválet v dlaních pod slabým proudem studené vody.

Řasokoule vám prostě učaruje. 

 

Řasokoule - mazlíček z rostlinné říše ke svému životu potřebuje:

 - světlé stanoviště, ale ne přímé slunce

 - studenou vodu (nejlépe převařenou), v létě bude vděčná za pár kostek ledu 

 - vodu vyměňujte jednou za 14 dní a při té příležitosti řasokouli pod tekoucí vodou jemně pomazlete v dlaních - to má ráda, tak klidně můžete i častěji :-)

 

Tip: 

Sháníte netradiční dárek? Pořiďte řasokouli. Naaranžovaná v zajímavé nádobě s miniaturními dekoracemi může být krásnou dekorací do interiéru, která udělá obdarovanému radost.