Nabídka semen je velice bohatá a zahrnuje okrasné rostliny (letničky, trvalky, dřeviny) i zeleninu. Speciálně pro majitele balkonů a teras je jako novinka roku 2013 připravena kolekce semen rostlin pro pěstování v nádobách na balkonech a terasách. Z více než dvaceti druhů vybíráme ty nejzajímavější:

 

Hrachor vonný

Kdo zná hrachor jako popínavou rostlinu, může vyzkoušet jinou variantu. Tato nízká rostlina dorůstá jen asi30 centimetrůa kvete v pastelových barvách. Je vhodná na balkóny, terasy, do nádob i jako řezaná květina. Dá se rychlit ve skleníku.

 

Bazalka – mix odrůd ´Bel Canto´

Až budete na terase nebo balkoně v létě grilovat, přijde vám určitě vhod tato směs pěti aromatických odrůd bazalky: salátové, citronové, skořicové, Round Midnight a francouzské Marseille. Směs je velmi dekorativní, rostliny nemají zvláštní nároky a dobře porostou v nádobách nebo truhlících.

 

Koktejlové rajče ´Pendulina Red´

Okrasná odrůda koktejlového rajčete s převislými stonky. Ideální je pěstování pod střechou, například přeseahem střechy, kde je dostatek slunce. Pro výsadbu doporučujeme substrát s obsahem hnojiv.

 

Kopr nízký

Pomalu rostoucí odrůda ideální pro pěstování v květináčích doplní bylinkvou zahrádku. Listy se používají jako koření, čerstvé nebo sušené, semínka v nálevu nebo je lze zpracovat do likéru. Listy sklízíme před utvořením květů a plodů koncem léta.

 

Fazol Mascotte

Ideální odrůda fazolu vhodná pro pěstování v nádobách. Dorůstá výšky pouze kolem45 cma má kompaktní růst. Lusky jsou zelené, bez vláken, dlouhé asi14 cm. Odrůda je odolná vůči antraknóze a viru obecné mozaiky fazolu. K přímé spotřebě a na mražení. Lusky na rostlině vyrůstají nad listy, což usnadňuje sklizeň.