„Čarovné stromky“ tak vyniknou třeba v malých městských zahrádkách anebo v předzahrádkách: tam by ovšem měly být umístěny tak, aby k nim nemohli kolemjdoucí psi. Jsou také vhodnými dřevinami do skalek a vřesovišť, kde vzrůstné stromy a keře už po několika letech dělají potíže. Zajímavým námětem je i využití čarověníků při osázení hrobů.

Čarověník vám také může pomoci s řešením zapeklitého problému, jakým je osázení balkonu či terasy. Není totiž snadné najít rostlinu, která bude dobře vypadat po celý rok, snese extrémní změny podmínek (a taky vaši dovolenou, během níž se bude muset obejít bez zálivky) a „vejde se“ do nádoby. Právě drobné stromky ze skupiny Kohoutových čarověníků všechny tyto nároky splňují. Jejich využití se nemusí omezovat na balkony či na terasy – můžete z nich vytvořit třeba i „kamennou krajinku“, která tak dobře vypadá ve starém korytě.

Výsadba je snadná – a můžete se do ní pustit pávě teď, na jaře. Myslete především na to, že čarověníkům škodí přemokření: proto na dně nádoby vytvořte dostatečně vysokou drenážní vrstvu z kamínků nebo z keramzitu. Zakryjte ji netkanou textilií a doplňte nádobu substrátem – buď běžným zahradním, nebo speciálním pro jehličnaté rostliny.

Hezky vypadá, když k čarověníkům vyberete několik doprovodných rostlin. Hodí se k nim většina skalniček, které je nepřerostou: volte pokud možno tak, aby rozkvétaly průběžně během roku a doplnily zelenou eleganci jehlic pestřejšími barvami. Můžou to být třeba prvosenky, rozchodníky nebo netřesky. Po výsadbě povrch zeminy zakryjte štěrkem nebo kameny: kromě zajímavého vzhledu vám ušetří starosti s pletím a pomůžou udržet v půdě vláhu. Doprovodné rostliny můžete po odkvětu vyměňovat. O čarověníky se však starat nemusíte: budou základem osázení, které vám bude krášlit balkon mnoho let.