Nové barevné varianty bramboříků, této velmi dobře známé pokojové rostliny, zpříjemní chmurné zimní období a zútulní jakoukoliv místnost. Nově vyšlechtěné odrůdy mají neotřelé tvary květů a velmi dekorativní zbarvení listů. 

Brambořík (Cyclamen)

Bramboříky si většinou kupujeme pouze jako sezónní rostliny, po Vánocích končí většinou v koši, ale kdo bydlí například ve starším kamenném domě, kde má chladnější místnosti, může je pěstovat i jako vytrvalé rostliny.

 

Co potřebuje: Světlé stanoviště bez přímého slunce, optimální teplotu 12 - 15°C a vydatnou zálivku. Pozor ale na přelití, podzemní hlíza by mohla uhnít! Bramboříky se hnojí dvakrát za měsíc hnojivem bez obsahu vápníku. 

 

  

Mezi bramboříky si vybere opravdu každý. Nejen co do barevnosti a tvarosloví květů; zajímavé a velice dekorativní jsou i listy. Bramboříky navíc letos nabízíme ve třech velikostech - od úplně miniaturních až po skutečně veliké odrůdy.

 

Pohled do hostorie:

Bramboříky nebo i hvězdníky bývaly leckdy náhradou za vánoční dárek, anebo se prostě přinášely na návštěvu spojenou s obědem. Na tuto tradici můžeme ostatně navázat i dnes - asi se nenajde žena, které by bohatě kvetoucí brambořík nabo třeba sněhobílý hvězdník neudělaly radost?!