Vzpřímené, polopřevislé, převislé, zapěstované na kmínku, v převisu nebo v truhlíku, s jednoduchými, trubkovitými, poloplnými i plnými květy, to všechno jsou fuchsie.


Pro fuchsie je nutné vzdušné, světlé stanoviště, chráněné před poledním sluncem. Ze světových stran jim proto nejlépe vyhovuje východ, západ a sever. Jižní orientaci stanoviště snese jen málo kultivarů. V zásadě platí, že fuchsie s tmavými květy mají raději světlé stanoviště, druhy s většími světlými květy upřednostní místo bez přímého slunečního záření. Přesto u některých extrémně tmavých a velkokvětých je přímé oslunění také nežádoucí, neboť dochází k popálení květů. Ani horký vzduch stoupající v létě ve městech z rozpálených ulic fuchsiím nesvědčí.


Zdravý vzhled a bohatost květů zajistí fuchsiím jedině pravidelný přísun živin v podobě hnojiv. Nutno říct, že fuchsie jsou i v tomto ohledu značně náročné, potřebují hnojit minimálně dvakrát týdně. Začněte zhruba od počátku dubna, kdy se rostliny probouzejí ze zimního odpočinku, a skončete v srpnu, kdy rostlinám pomalu končí vegetační období. Z hnojiv vybírejte vícesložkové (obsahující dusík, fosfor, draslík a hořčík) s vyšším obsahem dusíku.

 

Právě nyní je v našem zahradnictví ten nejbohatší výběr. Zastavte se!