V kuchyni to bez ní nejde - CIBULE. Pokud si pěstujete svou vlastní, můžete si přijít pro sadbu - na prodejně už máme několik druhů cibule sazečky:

 

Nabídka cibule sazečky pro rok 2021:

Všetana je tradiční osvědčená nejpěstovanější poloraná odrůda cibule. Velmi dobře skladovatelná. Cibule je vřetenovitého tvaru, okrově žlutá s tenkým, dobře se zatahujícím krčkem. Bílá až nažloutlá dužnina je pevná, jemně nasládlé chuti. Cibule jsou odolné k mechanickému poškození, ale vyžaduje rychlou sklizeň a úpravu. Vegetační doba od výsadby sazečky je 90 - 110 dnů.

Štutgart je světová odrůda s dobrými konzumními hodnotami a výbornou skladovatelností. Cibule je ploše kulovitá, větší, se zlatožlutými až nahnědlými suknicemi. Krček dobře zatahuje. Dužnina je bílá, pevná, poněkud ostřejší chuti. Není vhodná pro pěstování na těžších půdách. Pěstuje se zejména ze sazečky. 

Karmen je poloraná, karmínově červená až fialová cibule ploše kulovitého tvaru. Dužnina je velmi jemná, bílá, pevná, s karmínově červeným probarvením mezi jednotlivými suknicemi, výborné pikantní chuti. Velmi dobře skladovatelná odrůda, výnos a intenzita vybarvenosti je na světové úrovni. Vynikající salátová cibule vhodná především pro konzum v syrovém stavu. Při zpracování vyššími teplotami dochází k nežádoucí změně barvy.

Snowball je odrůda bílé lahůdkové cibule, s všestranným využitím. Cibulka je bílá, elipsovitého  tvaru.

Golden Gurmet je odrůda žluté šalotky. Šalotka má proti cibuli kuchyňské více silic, více vitaminu C, cukrů a také více vody. Je rovněž velmi bohatá na minerály. Své opodstatnění díky silicím a jemné kořeněné chuti má ve studené kuchyni. Výborně se hodí do salátů a omáček

Red sun je odrůda červené šalotky. Šalotka má proti cibuli kuchyňské více silic, více vitaminu C, cukrů a také více vody. Je rovněž velmi bohatá na minerály. Své opodstatnění díky silicím a jemné kořeněné chuti má ve studené kuchyni. Výborně se hodí do salátů a omáček. Je vhodná i pro strávníky, kteří běžnou kuchyňskou cibuli nesnášejí.

Romy je středně raná, plastická odrůda, původem z Nizozemí, vhodná do všech pěstitelských oblastí. Výhodou odrůdy Romy je dobrá probarvenost vnitřních slupek, podobně jako u odrůdy Karmen. Cibule jsou kulovité s úzkým krčkem, s tmavě červenou až fialovou barvou slupky. Je vhodná ke krátkodobému skladování. Velikost sazečky je 8 - 16 mm. 

Rosana patří mezi šalotky, pro které je typické větší množství silic, vitamínů, minerálů a také cukrů. Tvar cibulky je podlouhlý, dužina má narůžovělou barvu. Jedná se o velmi lahodnou odrůdu, která se hodí zejména k přímé konzumaci. Cibule Rosanna se vyznačuje výbornou skladovatelností.

 

Balení cibule sazečky je po 100, 250 a 500 g dle druhu.