Bylinky, které nabízíme, jsou určené nejen pro přímé použití v kuchyni, ale i do záhonů, na zahradu nebo jako ozdoba terasových a balkonových nádob a truhlíků.

Naše nabídka bylinek a léčivých rostlin je složena z výpěstků českých pěstitelů; část rostlin dovážíme z Itálie - vyznačuje se totiž ideálními podmínkami pro pěstování bylinek – má propustné půdy, dostatek slunečních dní a mírné zimy. Z Itálie se dováží vytrvalé bylinky v podobě silných rostlin, které vás již v prvním roce potěší bohatým růstem.

 

Bylinky v zahradě

Bylinky v zahradě jsou ideální partnerem okrasných trvalek i letniček. Nejen, že se vedle sebe krásně vyjímají, ale také zaručují ochranu před škůdci, které odrazují svou intenzivní vůní. Levandule odpuzuje mšice od růží, pažitka nebo česnek ochrání před houbovými chorobami, padlím nebo šedou plísní, ta často napadá třeba jahody. V sousedství bylinek výborně prospívá také třeba kořenová zelenina. Té se velmi dobře daří vedle heřmánku nebo řebříčku. Stejně jako mnoha jiným rostlinám i bylinkám svědčí častější střídání stanoviště, za které se vám odmění kvalitnější úrodou.

 

Pěstování bylinek v květináči

Bylinky lze velmi dobře pěstovat i v květináčích a nejrůznějších nádobách na balkóně, terase či za oknem. Pokud si pořídíte dostatečně velké a kvalitní nádoby, můžete v nich některé vytrvalé bylinky ponechat i více let. Pro přezimující bylinky jsou ideální květináče z terakoty, která je mrazuvzdorná a má skvělé tepelně izolační vlastnosti. Podmínky pro přezimování se liší druh od druhu, proto je dobré jednotlivé truhlíky osazovat bylinkami, které mají podobné nároky. Bylinky choulostivější na teplo můžete přezimovat doma při teplotě 10 až 20 stupňů. Myslete však na to, že čím vyšší je teplota v místnosti, tím více je třeba bylinky zalévat. V nejlepším případě zvolte pro přezimování jižní nebo východní parapet či zimní zahradu.