Živý plot je ideální ochrana před zvídavými pohledy, hlukem a prachem. Pečovaným a pravidelně tvarovaným živým plotem můžete své zahradě dodat také řád a plasticitu. Takže neváhejte ...

Dobře rostlé zboží s balem z českých školek je právě v prodeji. Balové rostliny jsou ideální pro jarní a podzimní výsadby. Šetří váš čas a koneckonců i vaši peneženku.

 

Aktuální sortiment balových rostlin:

Thuja occidentalis Brabant

Thuja occidentalis Smaragd

Thuja plicata Martin

 

A co to vlastně balové rostliny jsou? Jsou to převážně jehličnany, které se pěstují ve volné půdě na polích. Těsně před výsadbou se z půdy speciálními strojem vyjmou. Kořenový bal se zpevní jutou, popřípadě drátem. Jak rostliny zakoupíte, tak je i sázíte, juta i drát se z balů nesundávají. Jsou z materiálů, které se v půdě postupně rozloží.

Bonusem stálezeného plotu je vysoká krycí schopnost i během zimy, listnaté ploty zase mají tu výhodu, že opadavé olistění naroste každý rok nové, nemusíme se tedy obávat trvalého estetického znehodnocení škůdci či chorobami.

 

Další rostliny vhodné na živé ploty:

JEHLIČNATÉ: Tis červený (Taxus baccata), Zerav západní (Thuja occidentalis), Cypřišek Lawsonův (Chamaecyparis lawsoniana), Smrk ztepilý (Picea abies), Jalovec čínský; Jalovec viržinský (Juniperus chinensis; Juniperus virginiana)

LISTNATÉ: Dřišťál Thunbergův (Berberis thunbergii), Zimostráz obecný (Buxus sempervirens), Hlohyně šarlatová (Pyracantha coccinea), Ptačí zob (Ligustrum vulgaris), Habr obecný (Carpinus betulus), Buk lesní (Fagus sylvatica)

 

Více o stálezelených plotech zde