Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
cs

Proč zdobí náš vstup do zahradnického centra rekvizity a obrázky z natáčení filmové trilogie Jana Hřebejka, jejíž první díl jde koncem dubna do kin? Důvod je prostý: na natáčení tohoto "veledíla" české kinematografie jsme se podíleli. Spolu s kolegy ze Zahradnictví Líbeznice a ZC Ferenčík z Českých Budějovic jsme využili nabídku spolupracovat na vzniku filmové triloge. Pro jedno zahradnictví by to bylo moc, ale protože spolupracujeme i v dalších oblastech, věděli jsme, že společně bychom tuto výzvu měli zvládnout. Jméno pana Hřebejka a film Pelíšky pro nás byly dalšími důvody proč na nabídku kývnout.

 

Filmová trilogie jana Hřebejka a Petra Jarchovského Zahradnictví je rozdělena do tří filmů, které budou do kin uváděny postupně a jejíž čtvrtý díl už znáte: jsou to Pelíšky.

Zahradnictví: Rodinný přítel, v kinech od 27.4. 2017

Zahradnictví: Dezertér, v kinech od 28.9. 2017

Zahradnictví: Nápadník, v kinech od 16.11. 2017

 

Natáčelo se od začátku července, stěžejní scény se potom točily během srpna a září. Chvílemi to bylo velmi náročné, obzvláště začátek, kdy na zarostlé louce u zchátralých skleníků ve Veltrusích muselo vyrůst zahradnictví, kde se odehrává podstatná část děje celé trilogie. Budovali jsme palmový skleník, naváželi letničky do pěstebního skleníku, který se v ději filmu promění na skladiště brambor a cibule. Zakládali jsme záhony, ale také sekali, kompostovali, zalévali a neustále stěhovali rostliny sem a tam. Letničkami jsme osazovali "motýla", který je ústředním motivem filmu i jeho přeměnu v rudou hvězdu. Naše floristky skládaly z řezaných květin obraz Stalina, který ve filmu uvidíte také. Na posekaném řepkovém poli kdesi za Prahou jsme během tří dnů vybudovali kompletní vzrostlou zahradu u prvorepublikové vily, aby se během několika hodin mohla proměnit na sychravou a zachumelenou scénu.

... Ale to bychom prozradili už moc. 

Srdečně vás zveme na jednotlivé filmy do kina a do Zahradnictví Dvořák a syn, kde pro vás chystáme další věci spojené s filmem. 

 

V průběhu roku se s filmy, ale také s herci budete moci potkat i u nás v zahradnickém centru. Budeme vám přinášet zajímavé informace z natáčení, nejnovější informace o filmech. Na 18.6. pro vás chystáme autogramiádu s herci a tvůrci, rozhodně se máte na co těšit :-)