Ještě než začnete s výsadbou, měli byste přemýšlet a plánovat, které odrůdy vyberete. Na přehled jednotlivých odrůd se můžete podívat v KATALOGu Jahod, který jsme pro vás připravili. Pokud se vám povede dobře namíchat jednou plodící a stále plodící, budete se moci těšit z dlouhé doby sklizně domácích jahod.

Jahodníky nejlépe rostou a plodí na plně osluněném místě s dobře propustnou hlinitopísčitou půdou bohatou na humus.
Dva až tři týdny před plánovanou výsadbou je nutné záhon pečlivě zbavit plevelů (např. herbicidem Roundup), zrýt ho a přitom do půdy zapravit vyzrálý kompost, granulovaný hnůj (např. Pravý slepičí hnůj) nebo speciální hnojivo pro jahody (např. Organické hnojivo z řady Natura).
Vzdálenost vysazovaných rostlin záleží zpravidla na odrůdě: řádky by měly být vzdáleny 60 až 80 cm (osově od středu ke středu), rostliny v řádcích 20 až 25 cm. Důležitá je i hloubka výsadby: krček sazenice musí ležet ve stejné výšce jako povrch půdy. Nakonec položte netkanou textilii, pro ulehčení práce je možné použít speciální netkanou textilii přímo pro jahodníky s již připravenými otvory.
Po výsadbě rostliny důkladně zalijte a následující dva až tři týdny nenechte záhon vyschnout, aby se rostliny dobře ujaly.

 

Prodáváme sazenice největšího producenta jahod a jahodníků v České republice, Jahodárny Vraňany.

Prohlédněte si zde, jak se připravuje zboží, které dostáváte v té nejvyšší kvalitě. 

 

Více informací o pěstování jahod a péči o ně:

KATALOG Jahod

Výtečné jahody z vlastní zahrady

Plíseň šedá na jahodách