Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
cs

 

 

 

 

Relaxujte a hýčkejte se tento podzim v hřejivých a příjemných vůních indiánského léta. Co vlastně indiánské léto znamená? Pro americké Indiány bylo důležitým obdobím klidného, tichého a slunečného počasí, potřebného k tomu, aby uzrála zemědělská úroda, díky které mohli v bezpečí přežít zimu. V Anglii jsou tímto výrazem označovány teplé, slunečné dny na konci září, v říjnu a listopadu. Synonymem indiánského léta je tedy teplo, zklidnění a harmonie s přírodou. Tento pocit přinášejí i novinky Yankee Candle, které učiní každý váš podzimní den dnem výjimečným a nezapomenutelným. Tyto vůně vás okouzlí efektem luxusní relaxace a zanesou vaše emoce daleko do zlatého západu slunce. Do kategorie svěžích vůní přibudou úchvatná dřevitá Amber Moon, osvěžující Ginger Dusk a jemně zářivá Honey Glow. Rodina ovocných vůní se rozroste o bohaté aroma šťavnatých fíků v novince Wild Fig.

 

Ginger Dusk: kouzelný soumrak ve společnosti koření a zázvoru

Skupina vůní: FRESH

Novinka Ginger Dusk vytváří energický, povzbuzující a svěží pocit díky pronikavě osvěžující kombinaci koření a kapky sladkých citrusů. Spojení citrusů a koření vzbuzuje cizokrajný dojem, lehce pikantní a lahodný. Citrusy patří mezi vůbec první rostliny, které lidé zkultivovali, a téměř každá kultura je hojně využívá jak v gastronomii, tak aromaterapii. Mají povzbuzující účinek. Zázvor je zase úžasnou plodinou prospívající zdraví, má charakteristickou vůni, která může pomoci při migréně. I ty nejluxusnější světové hotely používají zázvor nejen ve svých vybraných pokrmech, ale také třeba ve spojení s vermutem (barman Leo Robitschek z Eleven Madison Park) nebo v lahůdkové směsi müsli (Toni Robertson v newyorském Mandarin Oriental hotelu) či v neobvyklé kombinaci s mandlovou moučkou a expressem ve specialitě Espresso Ginger Crumble hotelu Ritz Carlton na Palm Beach.

Novinka podzimu 2014 - Ginger Dusk: Spojení citrusů a koření vzbuzuje cizokrajný dojem, lehce pikantní a lahodný.

 

Honey Glow: medové pohlazení

Skupina vůní: FRESH

Vůně Honey Glow nadchne milovníky sladkých a jemných vůní. Tento úchvaný parfém vytváří hřejivou, přívětivou a mírumilovnou náladu. Vůně medu je charakteristická a podle jeho typu může nabývat tónů dřevitých, květinových, bylinných a dokonce i tabákových. Jeho aroma dodává vonné kompozici zlatou ambrovou hřejivost a plnost, najdete ho třeba v legendární vůni Angel od Thierry Muglera nebo Sensuous značky Estée Lauder. Věděli jste, že ačkoli existuje vice než 20 000 druhů včel, pouze několik z nich je schopno produkovat med? Med je doslova věčný, nekazí se. I v hrobce Tutanchamóna byl nalezen poživatelný med, kterému bylo úctyhodných dva tisíce let!

 Novinka podzimu 2014 Honey Glow byla vytvořena pro milovníky sladkých a jemných vůní.

 

Wild Fig: Zážitek pro gurmány

Skupina vůní: FRUIT

Zadáte-li si do internetového vyhledavače výraz Wild Fig, vyskočí vám překvapivé množství dobrých restaurací a také několik parfémů, jejichž hodnocení se hemží superlativy. To správně dává tušit, že divoký fík je vůně pro gurmány, požitkáře a estéty. Vůně Wild Fig od Yankee Candle je chutně bohaté ovocné aroma divokých fíků, starostlivě utržených v okamžiku, kdy jsou na svém vrcholu.

Wild Fig - nová vůně podzimu 2014 určená pro požitkáře, gurmány a estéty.

 

Amber Moon: Tichý večer s pačuli

Skupina vůní: FRESH

Okouzlující hřejivá zlatá ambra nesoucí se na vlnách večerního vánku s dotekem smyslného pačuli a santalového dřeva. Tato vůně dokonale podtrhne večerní odpočívání nebo vaší důvěrnou schůzku s někým blízkým. Vůně pačuli má afrodiziakální a antidepresívní efekt. Olej z pačuli má pižmově sladkou, silně kořeněnou a bylinkovou vůni. Rostlina pochází z Malajsie a Indie. Santalové dřevo je další vonnou složkou svíček Amber Moon. Má vysoký obsah vonných silic a je často využíváno při výrobě parfémů a v aromaterapii. Jeho vůně je jemná, teplá, hebce krémová až téměř mléčná, s dlouhou výdrží. Podle učení Ajurvédy má schopnost přiblížit vás ke stavu božskosti.

 Amber Moon - smyslená a tajuplná novinka Yankee Candle pro podzim 2014.

 

 

 

LIMITOVANÁ NABÍDKA PODZIM 2014: Cranberry Pear (Skupina vůní: FRUIT)

Vůně v limitované edici přináší aroma hrušek, čerstvě utržených v sadu a politých dekadentně natrpklým brusinkovým sirupem. Dokonalá lahůdka pro opravdové gurmány, na kterou se sbíhají sliny.