Máte levanduli rádi? Pěstujete tyto stříbřité trsy a modrofialovými paličkami květů? Potom právě pro vás začalo jedno z nejvoňavějších období v roce - kvete levandule!

 

Levandule lékařská (Lavandula angustifolia) je jedna z nejvděčnějších rostlin. Její pěstování je ještě snadnější, než by se mohlo zdát. A platí to právě tak pro pěstování na zahradě ve volné půdě stejně jako pro pěstování v nádobě na terase nebo balkoně. Největší význam má jako tradiční léčivá a aromatická rostlina.

 

Toužíte pěstovat vlastní levanduli? Přidržte se následujících kroků a výsledek máte zaručený!.

Levandule potřebují propustnou, nejlépe písčitou půdu a dobré odvodnění. Zkuste levanduli najít mírně svažité místo nebo ji pěstujte ve speciálně vytvořených kopečcích. Rostou zejména na vápenitých půdách, chcete-li tedy levanduli dopřát něco navíc, můžete hnojit dolomitem a vápenatými hnojivy. Hnojení dusíkatými hnojivy levandulím rozhodně neuškodí, ale není potřeba. Mladé levandule zaléváme pravidelně, starším přiměřená zálivka prospěje, nicméně rostliny se bez ní celkem dobře obejdou.

Na zahradách výtečně poslouží ve skalkách, nízkých záhonech i jako lemovací rostlina.

 

O další péči a stříhání levandulí čtěte zde

 

  

Pokud jste nestihli tematický Levandulový víkend, který u nás proběhl na konci června, máte ještě příležitost. Na vaše přání prodlužujeme rozšířený sortiment levandulí, nabídku luxusních mýdel a kosmetiky z Florencie i výstavu dřevěných plastik V. Antoše.

 

 

  

Levandule kam se podíváš - nechybí vám na zahradě kousek voňavé Povence?!