Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
cs

Venkovní keramické nádoby jsou vyráběny tak, aby byla zajištěna jejich minimální nasákavost (do šesti procent), která je zárukou bezproblémového přezimování nejen vysazených rostlin, ale také vlastních květináčů. V opačném případě by se totiž voda nasáklá ve stěnách nádoby vlivem mrazu měnila v led a květináč by popraskal.
K docílení nejvyšší kvality keramických výrobků se používají nejen nejmodernější technologie, ale především kvalitní vstupní suroviny. Několikrát přečištěná přírodní hlína se po výpalu ponoří do speciální lázně, která zabrání nasákavosti a usazování krystalů solí na vnější straně stěn. Nádoba se pak stává esteticky zajímavější i odolnější. I tuto keramiku lze zařadit mezi mrazuvzdornou, ve srovnání s kameninou má však kratší životnost. Přes zimu je vhodné chránit tyto nádoby obalením jutovou textilií.

Sérii v barvě vulkano (hnědá hlína) a vulkano graffiato (ozdobná úprava kraje nádoby) tvoří nádoby různých velikostí a tvarů – od jednoduchých vyšších váz po širší, objemnější mísy se stěnami zdobenými vrubováním. Nabídka zahrnuje také truhlíky a samozřejmě misky pod všechny typy keramiky.

Tyto produkty jsou určeny pro použití v exteriéru i interiéru, přičemž jejich hodnota se opírá o vlastnosti použitého materiálu – je přírodní, zcela ekologický a díky tomu při použití velmi příjemný.