Vánoce jsou svátky mihotavé záře

Praskající krb, přikládání do kamen a hořící svíčky. Bez plamenů a plamínků by to nebylo ono. Vánočním svátkům mihotavá záře sluší, možná se podvědomě vracíme do dávných dob, kdy se sedávalo u ohnišť, protože tam jsme se cítili semknutí a v bezpečí.

 

 

Vánoční voňavé poklady od Yankee Candle.

 

 

BUNDLE UP (Nabalte se)

Svěží zimní vůně mrazivých dnů v lese a měkkých čistě vypraných teplých svetrů. Dotek citrusů dodává vůni chladivost čerstvého prašanu. Veselá a milá vůně.

 

COSY BY THE FIRE (U krbu je útulno)

Hřejivý mix zázvoru, hřebíčku a pomeranče, zkombinovaný s dřevitými tóny, přináší autentickou vůni praskajícího krbu, u kterého se příjemně pije horký voňavý drink. Fantastická pro chladné dny, připomíná útulno dřevěného srubu.

 

BERRY TRIFFLE (Ovocný dezert s vanilkovým krémem)

Lahůdková šťavnatá vůně čerstvého bobulového ovoce, utápějícího se v bílé peřince z jemného vanilkového krému. Mňamka!

Vánoční mňamka zav(a)řená do sklenice.

 

WINTER GLOW (Zářivá zima)

Nádherná vůně zmrzlých listů na zasněžených stromech v chladném vzduchu. Celá scenérie je zalitá zlatě jantarovými paprsky slunce. Elegantní a noblesní vůně.

Odborníci popsali tuto vůni takto: je elegantní jako kapka jemného dámského parfému na kašmírovém svetru. A zákazníci Yankee Candle ji přirovnali k vůni vzduchu, když napadne sníh. Tak si vyberte ...

 

 

Limitovaná edice Christmas Sparkle

Je libo Sparkling? Cinnamon nebo Snow? Tyto dvě vůně byly k upřímnému žalu fanynek Yankee Candle takzvaně „retired“ - poslané do důchodu - už před pár lety, aby se letos s velkou slávou vrátily v limitované edici Christmas Sparkle. Obě patří mezi nejprodávanější svíčky na světě, protože svou vůní evokují to nejhezčí z Vánoc. Všudypřítomnou skořici a svěžest třpytivého sněhu.

 

SPARKLING SNOW (Jiskřivý sníh)

Křupavá a svěží vůně zářících sněhem pokrytých borovic.

 

SPARKLING CINNAMON (Jiskřivá skořice)

Sváteční plamínek…. Kořeněná horká vůně skořicové tyčinky a hřebíčku.

 

 

Seznamte se: vonné vosky

Vonné vosky se rozpouštějí v aromalampě pomocí obyčejné čajové svíčky. Nepokládají se do vody. Sytě provoní interiér až na 20 hodin (liší se podle intenzity vůně) a dají se mezi sebou kombinovat: do mističky můžete nalámat více druhů vosků, jen dejte pozor, aby se rozpuštěné do mističky vešly a nepřetekly. Vosk je plně rozpuštěný za několik minut, takže voňavou atmosféru vytvoříte velice rychle. Jakmile čajovka vyhoří, můžete zapálit další. Množství vosku neubývá, pouze slábne intenzita vůně. Přejete-li si vosk odstranit, nechejte ho úplně vychladnout a vložte aromalampu do mrazáku, za pár minut se vosk snadno vyloupne.

   

 

 

In: Zpravodaj Zima 2015, č.84

Text a Foto: Z-Trade