Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
cs

 

 

 

 

NAGA MORICH – skutečně pálivá paprika

Jedna z nejpálivějších papriček současnosti! I když zředíte 1 ml její šťávy v 10 hektolitrech vody, stále zaznamenáte pálivost. Plody jsou tenkostěnné, protáhlé, zrající ze světlezelené do červené barvy. Rostliny jsou nižší, kompaktní, s téměř vodorovně položenými výhony, ideální pro samozavlažovací truhlíky. Z dvou až tří rostlin vypěstujete několik desítek plodů.

naga morich

 

BLUE KURI – modré Hokkaido

Kromě oranžové a zelené tykve Hokkaido nabízíme také šedomodré tykve. Plody o hmotnosti 1,5 kg jsou plošší, kvalitou dužiny i chutí se ale vyrovnají oranžové tykvi. Odrůda BLUE KURI vykazuje značnou toleranci vůči virózám přenášeným mšicemi.

blue kuri 

 

FLYAWAY – odolná mrkev

Mrkve z raných výsevů mají problém s pochmurnatkou mrkvovou. Mrkev FLYAWAY má vůči ní geneticky založenou vysokou odolnost. Mouchám pochmurnatky „nevoní“ a k jejím kořenovým krčkům kladou méně vajíček. Tato raná karotka nantéského typu má kořen cca 30 cm dlouhý, mohutnější, s tupým zakončením.

flyaway

 

ALBION F1 – hybridní pastinák

Kořen této odrůdy je bílý a nežloutne ani při dlouhodobém skladování. Má výrazně řepovitý tvar a je vhodný na přímý konzum i průmyslové zpracování. ALBION F1 je velmi výnosný hybrid s vegetační dobou cca 190 dní. Právě kratší vegetační doba, v porovnání s klasickými odrůdami, je výraznou předností tohoto hybridu.

hybridní pastinák

 

TULSI – svatá bazalka

Málo známá indická „svatá“ bazalka TULSI se používá k ochucení bylinných čajových směsí i různých pokrmů. Čaj z listů pomáhá proti nachlazení, rýmě a kašli, snižuje projevy cukrovky, má antioxidační účinky a zlepšuje paměť. Je vytrvalá a citlivá na mráz, u nás se dá proto pěstovat pouze jako letnička.

svatá bazalka

 

QUEEN LIME RED – ostálka skutečně královská

Letošní novinka QUEEN LIME RED je mezi ostálkami výjimečná. Zaujme úchvatnou kombinací růžové barvy se světle žlutým, citronovým středem, která tu zatím nebyla. Rostliny jsou vzpřímené a silné, květy vyniknou v záhoně i ve váze.

qeen lime red

 

MOONSHADOW F1 – bílá slunečnice

V sortimentu najdeme vedle oranžových, červených i téměř černých slunečnic nově také velkokvětou bílou slunečnici MOONSHADOW F1. Větvící se rostlina dosahuje výšky kolem 120 cm. Soukvětí s černým středem mají po obvodu velké jazykovité květy v bílé barvě s jemným růžovým podbarvením. Patří do skupiny sterilních hybridů – netvoří v květech pyl. Tato vlastnost se projeví jako obrovské plus pokud máte ve svém okolí pylového alergika, nebo tehdy, když řežete slunečnice do vázy na stůl.

moonshadow

 

AUTUMN PALETTE – laskavec v paletě barevného podzimu

Nový kultivar laskavce zaujme výraznými květenstvími v pastelových odstínech růžové, okrové a smetanově bílé barvy. Rostliny dorůstají do výšky kolem 100 až 120 cm. Jejich mohutné laty vyniknou na záhoně, dají se rovněž řezat do váz i sušit. Tato nenáročná letnička vyžaduje dostatečnou vláhu, teplo a kvalitní, ale lehčí půdu.

autumn palette

 

Pojďte se podívat na krátkou exkurzi k našemu dodavateli kvalitních semen, do firmy Semo a.s. - předního výrobce a dodavatele semen zeleniny, bylinek a květin. Video zde