Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
cs

 

 

 

 

Základem pro skvělou úrpdu jsou bezesporu kvalitní sazenice. Nabízíme vám certifikovanou sadbu z Jahodárny Vraňany, předního českého pěstitele jahod.

Více o pěstování jahod v Jahodárně Vraňany zde.

 

Proč nakoupit sadbu právě u nás? - Nabízíme nejkvalitnější sadbu od odborníků z Jahodárny Vraňany - Plodí hodně a dlouho (červen až říjen) - Kromě nejoblíbenějších odrůd nabízíme i novinky (Mara de Bois: odrůda do truhlíků a nádob, která má velmi vysoký výnos a je stáleplodící)

 

Co udělat před výsadbou:

Ideálním stanovištěm pro jahody je slunné a vzdušné místo. Před samotnou výsadbou si dobře připravte půdu: zpracujte a provzdušněte ji až do hloubky okolo 20 cm, dbejte, aby byla humózní a se zásobou živin. Půda by neměla být přemokřená. Sazenice nevysazujte za plného slunce, rostlinám dopřejte bohatou zálivku. Po dvou až třech týdnech od výsadby jahody přihnojte. Pro snažší údržbu záhonu můžete záhon zakrýt netkanou textilií (existuje s již připravenými otvory, nebo si je sami vytvoříte), záhon můžete mulčovat i jinými materiály - sláma, dřevní vlákna atd.

 Některé druhy jahodníků lze samozřejmě pěstovat i v nádobách na balkóně.

 

Bez čeho se jahodník rozhodně neobejde:

s l u n c e - bez sluníčka nebudou jahody sladké

v o d a  - bez vody plody nenarostou a nebudou sladké

ž i v i n y  hnojte pouze organickými hnojivy 

 

Výběr z odrůd:

(aktuální nabídka se může lišit dle období a nabídky pěstitele):

 

Jahodník stáleplodící Mara de Bois - plody střední velikosti, kulovitého tvaru a jasně červené barvy. Jedná se o odrůdu, která má středně sladké plody a vysoké výnosy. Je vhdoný i do truhlíků a závěsných nádob.

Jahodník jednoplodící Elsanta: plody jsou pevné, velké a hezky lesklé. Plod je světle červený, dužnina je světlá,voňavá, plná a šťavnatá.

Jahodník jednoplodící Honeoye: odrůda s vysokým výnosem a výrazně sladkou šťavnatou chutí. Plody jsou velké, těžké a lesklé, kuželovitého tvaru světle červené barvy. Poloraná odrůda - na plody se můžete těšit již na konci června.

 

   

 

 

Jahodník jednoplodící Elvíra: odrůda odolná vůči chorobám a díky velké plodnosti si ji oblíbilo již mnoho zahradníků. Její jahody jsou středně velké a pevné s červenou dužninou. Chuť je navinulá, velmi příjemná a slabě aromatická.

Jahodník jednoplodící Karmen: plody této odrůdy jsou velké, šťavnaté, lesklé tmavě červené barvy a ledvinovitého tvaru. Chuť je výborná, velmi sladká a aromatická. Dužnina je tmavě červená s dutinkou. Některé její plody dosahují hmotnosti až 200 g. Odrůda má velkou plodnost a je odolná vůči chorobám.

Jahodník stáleplodící Aromas: Odrůda Aromas vyniká výrazným aroma, jak již napovídá sám název, navíc se jedná se o velice plodnou odrůdu s velkými plody. Zdravotní stav rostlin je výborný. 

 

   

 

Více o odrůdách v KATALOGU Jahod.

 

Ať vám rostou!

Doporučujeme vám používat i další produkty určené na špičkovou péči o vaše jahody:

NATURA Organické hnojivo na jahody - je čistě přírodní a vyvážené hnojivo v granulích, které vám usnadní dávkování

Hoštické hnojivo na jahody - kapalné hnojivo s guánem, které dodává živiny a výrazně aktivuje i půdní mikroflóru

Ferramol Přípravek proti slimákům - přípravek k boji se slimáky vyrobený z čistě přírodních surovin

AGRO Substrát na jahody - substrát určený pro pěstování jahod na záhonech i v nádobách s hnojivem Kristalon na šest týdnů

Netkaná textilie Fragotex 50 - textilie pro výsadbu jahodníků s vyřezanými otvory pro rostliny

Substral Careo Ultra - postřik k okamžitému použití proti škůdcům na ovoci a zelenině