Rozhodující pro růst rajčat jsou podnože ´Vigomax´ F1 od přírody rezistentní proti škůdcům jako jsou háďátka a proti korkovitosti kořenů. Podnož svým silným růstem stačí zásobit živinami dva nebo tři výhony s mnoha plody. Zajímavou variantou umístění těchto rostlin je například špalír z rajčat na balkónu, terase nebo ve skleníku.

 

Okurky hadovky se přednostně roubují na rezistentní podnož dýně, aby se zabránilo pravému padlí, které se často vyskytuje ve sklenících a bez chemického postřiku se většinou nedá potlačit. Zvláště zajímavá je miniokurka ´Ministars F1´ – chrupavá a štavnatá malá okurka délky asi 10 cm vhodná i pro pěstování na balkonech nebo terasách a určená na přímý konzum nebo jako chutná svačinka. Okurka ´Printo F1´ plodí mnoho 15 - 20 cm dlouhých křupavých plodů s nádherně aromatickou chutí. Poslední v řadě roubovaných okurek ja salátovka ´Dominica F1´ – silně výnosná a rezistentní odrůda s výrazně dlouhými plody na saláty nebo přílohy.

 

Roubované rostliny od firmy Kiepenkerl vám v našem zahradnictví nabízíme již několikátým rokem. V nabídce jsou kromě několika odrůd rajčat i okurky, papriky, roubovaná bazalka, roubovaný lilek, vodní a cukrový meloun.

 

Pokud shrneme výhody roubované zeleniny, zjistíme, že roubovaná zelenina má:

- silnější růst, lepší kvalitu plodů a listů,

- vyšší odolnost vůči chorobám a škůdcům a hlavně

- výrazně vyšší a jistější úrodu plodů.

 

KATALOG všech nabízených odrůd Roubované zeleniny najdete zde

Proč slaví roubovaná zelenina takové úspěchy? Čtěte zde