Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
cs

Připravili jsme atraktivní výběr skutečně nenáročných, listem okrasných pokojových rostlin, které se při správném výběru nádoby mohou stát originálním kouskem vašeho domova.

 

 

 

Pokojové rostliny se stávají pokojovými až v našich zeměpisných šířkách. Svůj přirozený původ totiž mají obvykle v exotických zemích, které pro mnohé z nás zůstávají navždy nedostižnými destinacemi.

 

Díky těmto rostlinným druhům máme možnost alespoň špetku té exotiky okusit a mít ji nadosah. Málokomu se totiž poštěstí procestovat celý svět. Proč si tedy neudělat doma takovou „světovou“ přehlídku? Jednoduše - Afrika za oknem v obýváku, Jižní Amerika za oknem v kuchyni. Žádný problém!

 

Připravili jsme pro vás atraktivní výběr "Rostliny ze všech koutů světa", který obsahuje velice nenáročné a kompaktní druhy listem okrasných pokojových rostlin. Jihoamerického ducha Amazonské oblasti vnese do místnosti například rod Peperomia (pepřinec). Nevyžaduje žádnou zvláštní péči a prospívá téměř na jakémkoliv místě v interiéru. Zároveň překvapí rozmanitostí tvarů listů a okouzlí pestrou škálou zbarvení. Podobně nenáročný a neméně atraktivní je také rod Rhipsalis (věšák), jehož některé druhy pochází z jihu Afriky. Je velmi kompaktní, ale i převisle rostoucí (až 2 m dlouhé závěsy). Také dokáže překvapit výjimečností vzhledu a rozhodně dodá květinovému koutu ten pravý nádech exotiky. Dalším Afričanem je rod Chlorophytum (zelenec), jehož nenáročnost i dekorativnost oceňovaly už naše babičky.

 

  

I nekvetoucí pokojové rostliny okrasné listem mohou nadělat v bytě spousty parády. Nebojte se je doplnit výrazným obalem a udělat z nich dominantu. Jejich výhodou jsou minimální nároky na péči.