Připravili jsme atraktivní výběr skutečně nenáročných, listem okrasných pokojových rostlin, které se při správném výběru nádoby mohou stát originálním kouskem vašeho domova.

 

 

 

Pokojové rostliny se stávají pokojovými až v našich zeměpisných šířkách. Svůj přirozený původ totiž mají obvykle v exotických zemích, které pro mnohé z nás zůstávají navždy nedostižnými destinacemi.

 

Díky těmto rostlinným druhům máme možnost alespoň špetku té exotiky okusit a mít ji nadosah. Málokomu se totiž poštěstí procestovat celý svět. Proč si tedy neudělat doma takovou „světovou“ přehlídku? Jednoduše - Afrika za oknem v obýváku, Jižní Amerika za oknem v kuchyni. Žádný problém!

 

Připravili jsme pro vás atraktivní výběr "Rostliny ze všech koutů světa", který obsahuje velice nenáročné a kompaktní druhy listem okrasných pokojových rostlin. Jihoamerického ducha Amazonské oblasti vnese do místnosti například rod Peperomia (pepřinec). Nevyžaduje žádnou zvláštní péči a prospívá téměř na jakémkoliv místě v interiéru. Zároveň překvapí rozmanitostí tvarů listů a okouzlí pestrou škálou zbarvení. Podobně nenáročný a neméně atraktivní je také rod Rhipsalis (věšák), jehož některé druhy pochází z jihu Afriky. Je velmi kompaktní, ale i převisle rostoucí (až 2 m dlouhé závěsy). Také dokáže překvapit výjimečností vzhledu a rozhodně dodá květinovému koutu ten pravý nádech exotiky. Dalším Afričanem je rod Chlorophytum (zelenec), jehož nenáročnost i dekorativnost oceňovaly už naše babičky.

 

  

I nekvetoucí pokojové rostliny okrasné listem mohou nadělat v bytě spousty parády. Nebojte se je doplnit výrazným obalem a udělat z nich dominantu. Jejich výhodou jsou minimální nároky na péči.