Koncem léta už nebudeme používat univerzální hnojiva ani jiná hnojiva vhodná pro vegetační hnojení. V tuto dobu použijte speciální hnojiva určená pro podzimní hnojení – podzimní trávníková hnojiva. Z hlediska obsahu je zde upraven poměr živin tak, aby nedocházelo k rychlému nárůstu, ale naopak musí posílit kořeny trav. Trávník lépe odolává nepřízni počasí a mrazu. Důležitý je zejména vysoký obsah draslíku a snížený obsah dusíku v hnojivech. Trávníkové hnojivo PODZIM 2,5 kg (vystačí na 125 m2) je součástí ucelené trávníkové péče. Obsahuje dva důležité prvky pro přípravu trávníku na přezimování – dusík a především vysoký podíl draslíku (až 46 procent), který je pro přezimování trávníku nezbytný a ve výrobku je obsažen ve velkém množství. Draslík podporuje odolnost trav vůči suchu, vymrzání a chorobám. V jarním období se tak trávník velmi rychle obnoví a je připraven pro jeho rychlejší užívání. Hnojivo je vhodné především na okrasné trávníky v okolí rodinných domů.

Minerální Podzimní trávníkové hnojivo 10 kg (vystačí na 500 m2), obsahuje 16 procent draslíku a navíc hořčík. Používejte od září až do začátku října v závislosti na počasí. Aplikaci provádějte rovnoměrným rozhozem granulí na posečený a oschlý travnatý porost. Podzimním trávníkovým hnojivem podpoříte lepší vyzrávání trávníku před zimou a tím zvýšíte jeho odolnost proti vymrzání. Díky nižšímu podílu dusíku se udržuje travní porost kompaktní a odolnější vůči sešlapání, snižuje se riziko napadení trav houbovými chorobami. Lze ho použít také pro hnojení okrasných dřevin.

Podzimní trávníková hnojiva aplikujte na povrch trávníku pomocí posypového vozíku – čím přesněji si nastavíte dávkování, tím lépe. Rovnoměrná aplikace a přesné dávkování šetří hnojivo a zabrání nepravidelnému růstu trav. Při aplikaci hnojiva rozhozem dbejte na stejnoměrné rozprostření hnojiva po trávníku. Větší dávky by mohly trávník poškodit. Důležitá je také řádná péče o trávník na podzim – provzdušňování (vertikutace). Pravidelnou péčí o trávník i na podzim získáte trávník, který bude chloubou vaší zahrady.

 

Hlavní výhody podzimního hnojení trávníku:

• vysoký obsah draslíku podporuje vyzrávání rostlinných pletiv

• zvyšuje odolnost trávníku proti vymrzání

• snižuje riziko napadení trav houbovými chorobami

• posiluje kořenovou soustavu