Cibule balené, nebo volně ložené?

Balení více kusů cibulovin v plastových sáčcích je cenově výhodné, musíte se však spokojit se sortimentem, který pro vás vybrali pěstitelé. Oproti tomu při nákupu jednotlivých cibulek můžete více kombinovat a vybrat si ty nejkvalitnější cibule a hlízy.

 

Jak hluboko sázet? Zahradnické příručky radí vysazovat cibule do dvojnásobné hloubky, než kolik činí jejich výška. Na nějakém tom centimetru ale nesejde – my doporučujeme vysazovat drobnější cibulky do hloubky asi 10 cm, ty větší pak asi 15 cm hluboko.

 

Chcete si užít pořádnou dávku radosti z jarních cibulovin? Vysazujte i do nádob!

Proutěné koše, staré kovové nádoby, květináče, misky a vůbec jakékoliv nádoby můžete nyní osázet a na jaře je umístit do zahrady nebo na terasu. Nezapomeňte na odtokové otvory a dobrou drenáž! Na zimu přeneste osázené nádoby na chráněné stanoviště a případně je zakryjte chvojím.

 

Přirozený vzhled? Jen ve skupinách

Vysazujte vždy několik kusů cibulek od jednoho druhu a do jednoho „hnízda“ – dosáhnete tak přirozenějšího vzhledu, než když budete vysazovat cibulky po jedné.

 

 

NÁKUPNÍ SEZNAM: 

 - cibulky nebo hlízy rostlin

 - výsadbový košíček

 - fungicid

 - sázecí lopatka

 - hnojivo na cibuloviny

 

Náš tip:

Fungicid Rovral Flo ochrání cibule před houbovými chorobami. Cibule se v roztoku namáčejí před výsadbou.

Speciální košíky na cibuloviny ochrání cibule před poškozením myšmi a hraboši.

AGRO Organo-minerální hnojivo pro cibuli a česnek dodá do půdy organické složky (rohovina a kokosová vlákna). Část hnojiva se uvolňuje okamžitě, část pozvolna – působí až 60 dní.

AGRO Kapalné hnojivo pro cibuloviny posiluje cibuloviny před zimou, zlepšuje jejich přezimování a úspěšný start na jaře příštího roku.

Sázecí lopatka je nepostradatelnou pomůckou při výsadbě do volné půdy i do nádob.

 

 

in: Zpravodaj Podzim 2015, č. 83

Text (red); foto iBulb